Yürüyemeyenler İçin Süper Bir İcat (Tibion Bionic Leg)

Sunnyvale Tibion firmasının ürettiği bu ürünün adı Tibion Bionic Leg.Bu ürün belden aşağısını hissetmeyen hareket ettiremeyen hastalar için müthiş bir icat.

İnsan eklemleri yapısında üretilen bacağı saran eklemli yapısı olan tibion bionic leg ağırlığı 3.2 kg geliyor.Bu ürün bacak sinirlerini hissetmeyen, belden aşağısını hareket ettiremeyen hastalar için onların tedavi sürecinde tam bir destek yani tedavi ediyor gibi.

Bu ürün dünyanın ilk FDA onaylı yürüme yardımcısı.Ürün hastanın sinirlerine uyarlı olarak çalışıyor ve hastanın yapmak istediği hareketleri algılayarak ona yardımcı oluyor ve hastanın hareketlerini algılayarak tam bir tamamlayıcı niteliğinde.

Bence insan sağlığı açısından teknoloji adına bi devrim.Bakalım daha ne gibi icatlar piyasaya sürülecek merakla bekliyorum.

Bu yazımızı okuyan 1.022. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir