Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası

Her yıl Mayıs ayında Eskişehir’de kutlanan “Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” bu yıl kapılarını daha geniş aralıyor. Ünlü sanatçıları, siyasileri, bilim adamları, şair ve yazarları Eskişehir’de buluşturacak olan Yunus Emre Kültür ve Sanat etkinlikleri bu yıl 03-09 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek ve açılış programı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla gerçekleşecek. Tıpkı şiirlerinde olduğu gibi kapılarını geniş bir coğrafya için aralayacak olan “Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” etkinlikleri startı, İstanbul’dan verilecek.

14 Nisan Çarşamba günü Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile Eskişehir Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Basın Bilgilendirme Kokteyli; Eskişehir Milletvekilleri, Eskişehir Büyükşehir, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Eskişehirli Sanat, Kültür ve Spor Camiası ve Eskişehir İş Dünyasını; Ulusal Basın ve İstanbul Protokolu ile bir araya getirecek.

Her yıl tekrarlanan “Uluslararası Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” sempozyum, kültür ve sanat etkinlikleri ile kültürel değerlerin doğru bir şekilde tanıtılması amacını taşıyor. 03 – 09 Mayıs tarihleri arasında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılımıyla açılış programı gerçekleşecek olan bu önemli haftada ünlü isimlerin konserleri, aşıklar şöleni, sergiler, sevgi yürüyüşü, yarışmalar, ödül töreni, şiir dinletileri gibi etkinlikler yer alacak.

Etkinlik öncesinde İstanbul’da gerçekleşecek olan “Basın Bilgilendirme Kokteyli”nde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Bu yazımızı okuyan 828. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.