Yılın Adamı Adayı

Time Dergisi’nin 2010’da Yılın Adamı adayları arasında Başbakan Erdoğan da yer aldı.

Time, 25 farklı adayı tanıttığı listede Başbakan Erdoğan’ın, özellikle İsrail’in Mavi Marmara’ya yaptığı kanlı baskına karşı gösterdiği tepkiye vurgu yaptı.

İSRAİL’İ AZARLADI

Erdoğan’ın İsrail’i sert şekilde “azarladığını” ifade eden dergi, bu tavrın yakın zamanda son derece sıcak bir şekilde seyreden Türkiye, İsrail ve ABD arasındaki üçlü ilişkilere ciddi bir darbe vurduğunu kaydetti. Time, Erdoğan’ın nükleer görüşmeler için İran ve Brezilya ile ortak hareket etmesinin de, Türkiye’nin uluslararası reflekslerini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği ikinci hamle olduğunu belirtti.

SESSİZ KALMAYACAKLARINI GÖSTERDİ

Dergi son olarak Erdoğan’ın bu tip çıkışlarla, ülkesinin kanlı Ortadoğu’ya karşı artık sessiz kalmayacağını gösterdiğini kaydetti.
Time dergisinin oyması internet sitesinde devam ediyor. Erdoğan şu an 16’ncı sırada. Başbakan Erdoğan Time dergisinin daha önce yayınladığı dünyanın en etkili liderler listesinde 17. olmuştu
Birinci sırada ise Julian Assange bulunuyor.Oy kullanabilmek için Tıklayınız

.

.

Yazete.com

.

Bu yazımızı okuyan 790. takipçimizsiniz.

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

One thought on “Yılın Adamı Adayı

  • 12 Kasım 2010 tarihinde, saat 14:33
    Permalink

    bunu time dergisimi belirleyecek, adam gibi adam bilen biliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir