WhatsApp’a yerli ve milli rakip İletee geliyor!

HAVELSAN tarafından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması İletee ile daha güvenli bir şekilde mesajlaşılabilecek. 

Yerli ve milli mesajlaşma uygulaması: İletee

Ankara’da gerçekleşen 2. Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’nde teknolojide milli çözümler değerlendirildi. Düzenlenen zirvede açıklamalar yapan HAVELSAN Genel Müdürü Atalay “En ileri teknolojilerle geliştirilen milli ve kriptolu bir mesajlaşma platformu üzerinde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay en ileri teknolojilerle geliştirilen milli ve kriptolu bir mesajlaşma ve görüşme platformu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Atalay; “İletee adını verdiğimiz platformda kullanıcılarımız WhatsApp’ın sunduğu özelliklerinden daha fazlasını bulacak ve çok daha güvenli mesajlaşacak.” dedi.

Atalay, sosyal medya platformlarının alternatiflerini yapmanın çok kolay olmadığını belirterek, “Türkiye’de bulunan firmaların bir Facebook yapmasına engel hiçbir şey yok. Ama Facebook’u Facebook yapan oradaki 1.5 milyar kullanıcı.” ifadesinde bulundu.

HAVELSAN olarak en ileri teknolojilerde milli ve kriptolu bir mesajlaşma platformu geliştirmek için çalıştıklarını belirten Atalay, mobil iletişim platformumuzun sunucularının Türkiye’de olacağını belirtti.

Yerli ve milli iletişim platformu olacak olan İletee’nin; mesajlaşmasesli ve görüntülü görüşmee-postakonum paylaşmakonum görüntülemenot alma ve saklama gibi işlevleri kriptolu bir şekilde gerçekleştireceği söyleniyor. Son olarak uygulamanın yıl sonunda tanıtılacağını belirtelim.

Bu yazımızı okuyan 1.682. takipçimizsiniz.

Selim İlme

1989 İstanbul Beyoğlu doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi. Tekstil, İnşaat, Gıda ve Elektronik alanında çeşitli sektörlerde Yönetici olarak görev yapmıştır. Hobileri Seyehat, Tarih, Trekking,, Hayvanlar ve Teknolojidir. Evli ve 2 çocuk babası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir