Uzay artık bir tık ötemizde !

NASA görüntü arşivi bir tık ötenizde !Dünyadaki yaşamla ilgili görüntüler ve fotoğraflar arıyorsanız çok sayıda internet sitesi bulmanız mümkün. Ama eğer evrenle ilgili resimlerin peşindeyseniz NASA‘ya başvurmalısınız. Artık Internet Archive kurumu ile ortak çalışmaları sayesinde NASA’nın resim ve video arşivine ulaşmak çok daha kolay. İçinde 21 NASA resim koleksiyonu bulunan ve büyük bir veritabanına sahip “NASA Images” web sitesi geçtiğimiz hafta açıldı.


Önümüzdeki 5 yıl içinde siteye milyonlarca fotoğraf ve binlerce saatlik video görüntüsü eklenecek. İlk açıldığı günlerde büyük bir yoğunluk yaşandığı için site oldukça yavaş. Ama ileride “NASA Images” uzay meraklıları için vazgeçilmez bir kaynak olacağa benziyor.

Nasa Images’a ulaşmak için http://www.nasaimages.org/index.html

NASA’nın büyüleyici uzay fotoğrafları arşivi emrinize amade. İşte dev arşive ulaşmanın yolu…

Bu yazımızı okuyan 862. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir