Üsküdar Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması

Üsküdar Belediyesi, fotoğraf sanatına katkıda bulunmak, Üsküdar’ın günlük hayatını ve tarihi dokusunu gelecek kuşaklara aktarabilmek, tarihi, kültürel ve sosyal yapısını kalıcı olarak belgelemek ve geleceğe taşımak amacıyla ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor. 2007 yılında ilk kez yapılan yarışmanın bu yılki konusu “Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar” başlığını taşıyor. Baskı dalında yapılacak yarışmada fotoğraf sanatçıları “Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar”ı belgelemeye çalışacak ve toplam en çok 5 adet renkli ve/veya siyah-beyaz fotoğrafla katılabilecekler.Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından desteklenen yarışmanın seçici kurulunda önemli fotoğraf sanatçıları bulunuyor. Seçici Kurul şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Barbaros Gürsel (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı), İbrahim Zaman (Fotoğraf Sanatçısı), Emre İkizler (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi), Namık Sandalcı (Sanat Danışmanı), Selahattin Sevi (Zaman Gazetesi Fotoğraf Editörü), Halit Ömer Camcı (Gezgin Dergisi Editörü), Murat Dağıtmaç (Fatih Üniversitesi Öğretim Görevlisi).

Son katılım tarihi 31 Temmuz 2009 olan fotoğraf yarışmasında dereceye girenler çeşitli miktarlarda para ödülünün de sahibi olacaklar.

Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve onların birinci derece yakınları ile Üsküdar Belediyesi çalışanları dışında, amatör ve profesyonel bütün fotoğraf sanatçılarına açıktır.

Katılımcıların 31 Temmuz 2009 Cuma günü saat 17:00’ye kadar fotoğrafları, CD ve usulüne uygun doldurulmuş katılım formu ile birlikte Üsküdar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Basın Bürosu’na teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler 0216 531 30 00-2118 numaralı telefonu arayabilirler.

Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar adını taşıyan 3. Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları 5 Ağustos 2009 Çarşamba günü açıklanacak. Ödül töreni de 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 15 Ağustos’ta yapılacak.

Düzenleyen: Üsküdar Belediyesi

Konu: Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar

Son katılım tarihi:  31 Temmuz 2009

Sonuçlar: 5 Ağustos 2009

Ödül Töreni: 15 Ağustos 2009

Ödüller:
10 adet eşdeğer başarı ödülü: 1.000 TL
40 adet satın alma: 100 TL

Katılım Formu için tıklayınız.

Yarışma Şartnamesi için tıklayınız.

Üsküdar Sınırları için tıklayınız.

Kaynak: Üsküdar Belediyesi

Bu yazımızı okuyan 1.213. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir