Ücretsiz Navigasyon

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ücretsiz olarak kullanılacak ‘Ulusal Ulaşım Portalı’ isimli navigasyon sistemini hayata geçirdi. Sistem çok yeni olduğundan ve Bakanlık ücretsiz olarak sunduğundan dolayı çok yoğun rağbet görmektedir. Bu rağbet sonucu bir takım olumsuzlukla karşılaşma olasılığınız vardır. Sisteme ‘www.ulasim.gov.tr’ sitesinden ulaşalıp akıllı telefon ve tabletler için uygulama indirilebiliyor. Ancak, yoğun talep nedeniyle uygulamanın ilk gününde siteye erişmekte zorluk yaşanıyor.

Alt yapısı Türksat tarafından hazırlanan www.ulasim.gov.tr portalından vatandaşlara, gidecekleri yerle ilgili alternatifli güzergah seçeneği sunduğunu söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol Yanar, “Türkiye’deki e-dönüşüm kapsamında Bakanlığın yerine getirmekle yükümlü olduğu bilişim projesiyle yenilenen yolların nasıl daha efektif kullanılması gerektiğini bilişim teknolojisiyle ortaya koyduk. Türkiye’deki e-devletten sonra kamudaki en kapsamlı entegrasyon projesinde tamamen yerli harita kullanıldı” dedi.

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Ulusal Ulaşım Portalı’ isimli navigasyon (yön bulma) sistemi akıllı telefonlarda ve tablet bilgisayarda ücretsiz olarak kullanılabilecek.

EN HIZLI VE UCUZ GÜZERGÂH

Hava durumu bilgileriyle zenginleştirilen portalda, vatandaşların gidecekleri güzergahtaki araçları maliyetine göre seçme şansına da sahip olduğunu ve yol tarifinin yazılı yapıldığı bilgisini veren Erol Yanar “Kara, hava ve deniz ulaşımında faaliyet gösteren firmalar ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) da bu portala entegre olmuş durumda. Vatandaşların bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en hızlı ve ucuz yolu araştırması için bu portalı hazırladık” diye konuştu.

Bu yazımızı okuyan 1.195. takipçimizsiniz.

Site varsayılanı

Özel sektörde 2001 yılından bu yana Yöneticilik, mali işler, ve denetçilik görevlerinde bulundu. Türkiye'nin çok yazarlı blog sitesi Gençyolcu da olmaktan çok keyif almakta. Aile nedir diye sorsalar “iki çocuklu bir baba olarak Gençyolcu ile hayatı yaşamak” der.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir