Twitter yenilendi; daha paylaşımcı oldu!

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ2g1jHxcOiJ5GvTFtIERTL_9Vh85oIxe4CUBn8XhwDYoyDiYw&t=1&usg=__GJ5kngbbVGKMtXQEGlj5JF0TDjc=San Francisco’da düzenlenen basın toplantısında Twitter’ın kurucusu (CEO) Evan Williams, yenilikleri tanıttı.

Twitter.com sunacağı yeni tasarımın yanında resim, video gibi içerikleri de arayüzünden görüntülüyor olacak. Twitter iPad uygulamasını kullananların aslında biraz olsun aşina oldukları bu kullanım ile Twitter’ın sol kolonunda tweetleri görüntülerken, sağ kolonunda tweetin içeriğindeki videoyu izlemek mümkün olacak.

Bu özelliği uygulayabilmek için Twitter.com önde gelen birçok içerik paylaşım servisi ile işbirliğine gitmiş.

Bu şirketlerden bazıları Dailybooth, DeviantArt, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, Twitvid, USTREAM, Vimeo, Yfrog, ve YouTube.

MİNİ PROFİL ÖZELLİĞİ EKLENDİ
Tweetin üzerine tıklandığında gönderen kullanıcının diğer tweetleri, haritada gönderildiği konum, tweete yapılan reply’lar gibi bilgiler görüntülenecek.

Twitter yeni versiyonuyla birlikte “mini profil” adını verdiği özelliği de devreye aldı.

http://media4.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/Ya%C5%9Fam/twittt.widec.jpg
Bu özellikle birlikte artık kullanıcı adlarının üzerine tıklandığında kullanıcının bilgileri görüntülenebilecek.
Toplantıda ayrıca Twitter’ın mobil kullanıcı sayısının yüzde 250 arttığını açıklayan Williams, günde gerçekleşen 370 bin yeni üye kaydının yüzde 16’sının mobil cihazlar üzerinden yapıldığı kaydedildi

Bu yazımızı okuyan 1.145. takipçimizsiniz.

İhsan Hulusi Barstugan

1 Mayıs 1989 Ankara doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu. İstanbul'da Özel bir finans kuruluşunun genel merkezinde Crm ve İş geliştirme uzmanı olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Sinema, tenis, basketbol ve trekking yer almaktadır. Kahve tutkunu ve Galatasaray taraftarıdır, İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir