Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları

Genç Yolcu Sitesi olarak bir çok Gençlik Projesine destek verdik ve Ülkemizde ilk ez düzenlenecekolan Gençlik Olimpik oyunlarınıda her türlü desteği vereceğiz. Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği’nin (EOC) iki yılda bir düzenlediği Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) 23-30 Temmuz 2010 tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak. Olimpiyat Oyunları’na katılma potansiyeli bulunan 14-18 yaş arası genç sporcuların yarışacağı oyunların başlamasına artık sadece aylar kaldı ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde olimpiyat bayrağının dalgalandığı ilk kent olma özelliğini elde eden Trabzon’da hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgileri ve gelişmeleri www.trabzon2011.org adresli organizasyonun resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Avrupa Gençlik Oyunları olarak bilinen bu olimpiyat oyunları 1990 yılında Avrupa Olimpiyat Komitesi tarafından kurulmuştur. Kısa adı EYOF olarak bilinen Avrupa Gençlik Oyunları her iki yılda bir yaz ve kış aylarında olmak üzere iki kez düzenlenmektedir. Onuncusu Finlandiya’nın Tampere kentinde düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpiyatlarının onbirincisi ise ülkemizde ve Trabzon kentimiz’de yapılacaktır.

Tüm hazırlıkların süratle devam ettiği bu çalışmaların tanıtım faaliyetleri çok kısa süre içinde başlayacaktır. Bu oyunlar gerek Trabzon kentinin gerekse ülkemizin tanıtımına pek çok açıdan katkı sağlayacaktır. Düzenlendiği tarihten itibaren hangi ülke ev sahipliği yapıyorsa ev sahibi ülke bu konuda kendisine özgü bir logo ve maskotla bu faaliyetini gerçekleştirmektedir. Faaliyetlerin kurumsal bir tepside sunulabilmesi amacıyla oyunlar için ülkemiz özelinde olmak koşuluyla konusu ve amacına uygun olacak şekilde 11. Avrupa Gençlik Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Genel Koordinatörlüğü tarafından bir logo ve maskot yarışması düzenlenmiştir.

 Bilindiği gibi Trabzon kenti, tarihinde pek çok medeniyetleri barındıran, sürekli gelişen şehircilik anlayışı ve uygulamalarının yanı sıra üniversitesi, yüksek kültürel ve sanatsal standardı, sosyal yaşam seçenekleri ile örnek bir kentimizdir. Trabzon, Karadeniz Teknik Üniversitesi ile bir eğitim ve bilim merkezi; yeni açılan eğitim kurumları sayesinde sürekli gençleşen dinamik yapısı, öğrencilere sunduğu modern yaşam koşulları ve sayısız etkinlikleriyle çağdaş bir üniversite kentidir. Trabzon kentinin doğal ve kültürel zenginliklerini yansıtan, spor temasını işleyen ve olimpiyat ruhunu taşıyan bir logo ve bunu üçboyutlu ortamlara taşıyabilecek olan bir maskot bu yarışmadan sonra belirlemiş olacaktır.

Trabzon’da Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın program ve tarihleri

23 Temmuz 2011, Cumartesi Varış ve antrenman
24 Temmuz 2011, Pazar Varış ve antrenman, teknik toplantılar, açılış töreni
25 Temmuz 2011, Pazartesi Yarışmalar
26 Temmuz 2011, Salı Yarışmalar
27 Temmuz 2011, Çarşamba Yarışmalar
28 Temmuz 2011, Perşembe Yarışmalar
29 Temmuz 2011, Cuma Yarışmalar ve kapanış partisi
30 Temmuz 2011, Cumartesi Ayrılış

Bu yazımızı okuyan 1.081. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir