Tiyatroda genç soluklar

Tiyatrodaki yönetim krizi tartışmalarıyla bunaldığımız şu günlerde, gençlerin enerjisi ile soluk alınabilecek bir etkinlik 28. Genç Günler Festivali. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 28. Genç Günler Festivali 9 Mayıs’ta başladı ve 19 Mayıs’a kadar devam edecek.

Festivalin bu yılki başlığı anlamlı: “Dünya Hepimize Yeter!” Program dâhilinde, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde İBB Şehir Tiyatroları Genç Tiyatro’nun hazırladığı Başkalaşım adlı dans tiyatrosu ile Kambur adlı oyun sahnelenecek. Ayrıca, Tiyatro Birdenbire, Savaş Dinçel Tiyatrosu, Ata Drama, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümü, İstanbul Genç Sanat Tiyatrosu, Birlik Sanat, Bağcılar Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Tiyatro Gönüllüleri, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Tiyatro Kulübü, Müzikalci adlı tiyatro gruplarının oyunları seyirciyle buluşacak.

Genç Tiyatro’nun Yuvaya Dönmek adlı oyunu ise Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde sahnelenecek. Ümraniye Sahnesi’nde, 18 lisenin katıldığı Ayça Telırmak adına düzenlenecek Liselerarası Tiyatro Buluşması programın en renkli seçeneklerinden. 28. Genç Günler kapsamındaki tüm gösterimler ücretsiz.

Haber: Tuba Deniz

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir