Sizinkiler`in Turnesi başlıyor

Ünlü karikatürist Salih Memecan´ın 1991´den bu yana yayınlanan ve çocukların ilgiyle takip ettiği “Sizinkiler” çizgi kahramanları bu yıl çocuklarla buluşmaya Sakarya´dan başlayacak. BKM´nin sahnelediği “Altın Çiçeğin Peşinde” adlı müzikli çocuk oyunun turnesi, bu yıl Adapazarı´nda başlayacak. Oyun 20 Ekim 2009 Salı günü saat 11.00 ve 13.00´de Adapazarı Atatürk Kültür Merkezi´nde sahne alacak.

 Koç Holding´in 2006 yılında başlattığı ve geçtiğimiz üç yılda 150 binden fazla çocuğu tiyatroyla buluşturan “Sizinkiler”, bu yıl 25 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. 20 Ekim-29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek turnede oyun toplam 2 bin 700 kilometrelik rota izleyerek, 13 şehirde çocuklarla ücretsiz olarak buluşacak.

Adapazarı´nın ardından sırasıyla Bolu, Karadeniz Ereğli ve Zonguldak´ta sahnelenecek oyun, 24-25 Ekim tarihlerinde İstanbul´da olacak. Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya, Çankırı, Kırıkkale, Ankara ve Bursa´nın ardından kapanışı İstanbul´da yapacak oyun, tiyatro aracılığıyla çocuklarda çevre koruma bilinci oluşturmayı hedefliyor.

Turne kapsamında tiyatro izlemeye gelen çocuklara çevre ile ilgili kısa bir eğitim de verilecek. 2006 yılından bu yana sürdürülen ´Ülkem İçin Projesi´nin değişik illerde öğrencilere verdiği eğitim içeriğinden esinlenerek hazırlanan metin, her gösterimden önce salonu dolduran öğrencilerle paylaşılacak. Bir yandan tiyatro coşkusu ile buluşan çocuklar, bir yandan da çevre koruma ile ilgili temel bilgiler edinebilecek.

Çocuklar tiyatro seyrederken, veliler de fuaye alanında Pedagog Elif Koca tarafından verilecek seminerleri ücretsiz olarak dinleme olanağına sahip olacak. Sizinkiler Turnesi kapsamında tiyatro izleyen çocuklara, çeşitli hediyeler verilecek.

Bu yazımızı okuyan 1.347. takipçimizsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir