Sizin tatiliniz hangisi?

Yaz geldi çattı. Çevremde herkes “nereye gitsek” telaşına düştü. Nereye gitmeye karar vermekten öte, nasıl bir tatil istediğine karar verilmesi gerekiyor. Benim ki belli. Sakin, sessiz, hareketsiz, miskin ve dingil…

Eğer bu yönde sizin de kuşkularınız varsa, New York’lu ajans Big Spaceship, Royal Carribean için eğlenceli bir micro site yapmış. Aralık 2006’da yapılan Hungry Suitcase adındaki kampanya şu sıralar kendini tekrar gösteriyor. Hazır yaz gelmişken bahsetmeden geçmek olmazdı.

\


Hungry Suitcase’de karnı gerçekten acıkmış aynı zamanda ukala Sammy adındaki bavula evin 4 farklı odasındaki tatil imgelerinden, istediğiniz tatile yönelik olanları tıkıştırıyorsunuz. Siz tıkıştırdıkça Sammy daha çok konuşuyor. Bu sırada üst bardan seçtiğiniz imgelere göre ne kadar aksiyon dolu, ne kadar rahat veya ne kadar kültür içerikli bir tatil çıkacağını kestirip, ayarlamanızı ona göre yapabiliyorsunuz.

Ama ne yazık ki toplamda 10 tane eşya yanınıza alabiliyorsunuz. Pek tabi, “ıssız ada ve 3 şey” kuralından çok daha kullanışlı. Sonra, söyle bakalım neymiş benim tatilim, diyorsunuz. Sammy de sizi loading esnasında Harry Potter’daki sorting hat tadında, imgelerle analiz etmeye başlıyor. Sonunda da sizin tatil kişiliğinizi ve ideal tatil yerinizi Royal Carribean sınırları içinde çıkarıveriyor.

Birinci aşamayı bitirdikten sonra, dilerseniz, fotoğrafınızı yükleyerek, Sammy ile düet yapabiliyor, Sammy’nin videolarını izleyebiliyor veya Sammy’nin randevusu için bir dişi bavul tasarlayabiliyorsunuz.

Kesinlikle yeni olmayan bu fikir pek basit ve eğlenceli sunulmuş. Çıkan sonuçlarda yazan cevaplar da kesmedi beni ne yalan söyleyeyim. Ama yine de “sizin tatiliniz hangisi?” testlerini çözmektense bu şekilde bir analiz sunumu beni pek eğlendirdi. Tam şu anda atlamadan geçmek olmaz FWA‘nin son kazananlarından bu micro site.

Bu yazımızı okuyan 874. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir