Side 9. Uluslararası Kültür Ve Sanat Festivali

Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 9. kez sanatseverlerle buluşuyor. Side Belediyesi tarafından düzenlenen Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 5- 12 Eylül 2009 tarihleri arasında 9. kez sanatseverlerle buluşuyor. Tüm konserlerin ücretsiz gerçekleşeceği festivalin açılışı Gülsin Onay’ın piyano konseri ile olacak.

Ülkemizin önemli turistik merkezlerinden Side bir kez daha sanata ev sahipliği yapıyor. 5-12 Eylül 2009 tarihleri arasında Side Belediyesi tarafından düzenlenecek Side 9. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Apollon Tapınağı ve Side Limanı’nda ücretsiz konserler sahne alacak. Festival süresince Side sokakları Street Band konseriyle renklenecek. Her akşam saat 21.00’da başlayacak konserlere yerli yabancı tüm Side sakinleri ve turistleri bekliyoruz…

APOLLON TAPINAĞINDA KONSER

Bakır nefesli çalgılarla farklı bir deneyim yaratan Golden Horn Brass Kentet, Side’ye ilk kez konuk oluyor. 7 Eylül 2009 pazartesi günü gerçekleşecek konserde Korno, Trombon, Tuba ve iki trompetten oluşan grup yepyeni bir ‘tınıyı’ dinleyiciye sunacak. Günümüz Türk bestecilerinin yanı sıra baroktan caza müzik literatüründeki önemli eserleri kendi gruplarına özel düzenleten grubun Apollon Tapınağı’ndaki konseri, izleyenleri bakır nefesli enstrümanların ses zenginliğiyle buluşturacak.

2004 yılında kurulan GrupOPUS, konservatuvar eğitimi almış profesyonel müzisyenlerden oluşuyor. Geniş bir repertuvarı olan topluluk yerli – yabancı popüler ve Latin müziklerin yanı sıra napolitenler ve aryalardan oluşan bir program sunacak. Konser 8 Eylül 2009 Salı günü Side Limanı’nda yapılacak.

Ülkemizde caz denince akla ilk gelen isimlerden Kerem Görsev, Engin Recepoğulları (saksafon), Kağan Yıldız (kontrabas) Ferit Odman’dan (davul) oluşan Quartet’ ve onlara vokalde eşlik edecek Larry Oneill festival kapsamında Side’ye konuk olacak. 9 Eylül Çarşamba akşamı Apollon Tapınağı’nda gerçekleşecek konserde izleyenler tarihi atmosferin eşliğinde caza doyacaklar.

11 Eylül Cuma akşamı Side Limanı’nda müzik ve dansın iç içe geçtiği iki ayrı performans yer alıyor. Her biri enstrümanında birer usta olan sanatçıların sevilen Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserleri ile sahne alacağı konserin yanı sıra Ankara’dan festivale konuk olan Tuana Sanat Kulübü Muş, Silivri, Roman, Burdur Teke ve Trabzon oyunlarından oluşan halk danslarından bir gösteri sunacak.

FESTİVAL APOLLON TAPINAĞINDA ‘ÜÇ TENOR’ KONSERİYLE SONA ERECEK

Festivalin kapanış konseri 12 Eylül 2009 cumartesi günü Ankara Devlet Opera Balesi sanatçılarından Ayhan Uştuk, Aykut Çınar ve Şenol Talınlı’nın sahne alacağı ‘3 Tenor’ konseri ile gerçekleşecek. Piyanoda Fügen Serbest’in eşlik edeceği konserde sanatçılar ünlü bestecilerin aryalarının yanı sıra türküleri de opera yorumlarıyla seslendirecekler.

Bu yazımızı okuyan 919. takipçimizsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir