Semerkand Dergisi 10 yaşında

Ocak 1999’da Ankara’dan ‘merhaba’ diyen Semerkand, ‘aylık tasavvufî dergi’ etiketiyle her ay 150 bin okuyucuya ulaşıyor. Derginin önceki gün İstanbul’da Küçükçamlıca Köşkü’ndeki 10. yaşına giriş toplantısında konuşan Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Aydın, büyük laflar, altından kalkılması zor teklifler-tekellüfler yerine daha minimal düzeyden söz eden, tevazu diliyle konuşan bir dergi olmaya çalıştıklarını söyledi. Aydın, “Semerkand, büyük satış adediyle ilk yılından bu yana bir kitle dergisi. Fakat popüler kültür tuzaklarının farkında olan bir kitle dergisi. Semerkand, ülkemizde hayli zamandır iyice belirginleşen, artık belli sosyal ve kültürel çevrelerle sınırlı kalmayıp genelleşen dini anlama ve anlamlandırmadaki savrulmaya karşı bir direnç noktası oldu.” dedi. Dergi, son sayısında okurlarının karşısına “Tasavvufa Bakışta Güncel Sorunlar” başlıklı kapak dosyasıyla çıktı. (0216 311 13 35)

Bu yazımızı okuyan 1.037. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

One thought on “Semerkand Dergisi 10 yaşında

  • 09 Şubat 2008 tarihinde, saat 15:34
    Permalink

    ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN. DERGİ O KADAR GÜZELKİ ÖNSÖZDEN TUTUN SON SAYFAYA KADAR TEK TEK İNCELİYORUM. BİLGİ MÜKEMMEL HADİ BİLGİYİ BİR TARAFA BIRAKTIM YA O ANLATIŞ TARZI USTA BİR ROMANCI VEYA EDEBİYATCI GİBİ OKADAR GÜZEL AKS EDİYORSUNUZ Kİ.ALLAH AŞKINA O EDEBİ YAZILARI KİM YAZIYOR. OCAK SAYISINDAKİ AŞIKLAR ÖLMEZ NURA ÇEVRİLİR NE KADAR GÜZELDİ ALLAH SİZLERDEN VE ELİNİZDEN TUTAN DOSTTAN RAZI OLSUN.SEVGİLER VE SAYGILARLA.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir