Şehit polis ve kardeşleri

Arkadaşlar bugüne kadar sizlerle çeşitli konularda ki bilgilerimizi paylaştık ve bugün bir acımızı paylaşmak istedik. Annemim Amcasının Oğlu olan Polis Memuru Engin AÇIKGÖZ Hakkari’de Almanya’dan ziyaretine gelen 3 kardeşi ile birlikte şehit olmuştur. Öncelikle Tüm Ailemize, Polis Camiasına veTüm Türk Halkı’nın başı sağ olsun diyorum. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz ve Ateş düştüğü yeri yakıyor basından haber örneklerini yazının devamında paylaşıyorum VATAN SAĞOLSUN…

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Hakkari’de dün yaşanan terör saldırısında şehit düşen Kastamonu’nun Çatalzeytin nüfusuna kayıtlı Terörle Mücadele Şube’sinde görevli polis memuru Engin Açıkgöz ile kendisini Hollanda’dan ziyarete gelen ağabeyleri Sabri ve Sadi Açıkgöz’ün cenazeleri Kastamonu’ya getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait polis helikopteriyle Kastamonu’ya getirilen cenazeler Kastamonu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Helikopterle birlikte şehit polis memuru Engin Açıkgöz’ün eşi Sevcan Açıkgöz ve çocukları Hayrunnisa (5) ile Fatih Hamza (2) da Kastamonu’ya geldi. Şehidin eşi güçlükle ayakta durabildi.

Öte yandan, edinilen bilgilere göre uzun namlulu silahlarla olay yerine gelen ve PKK’lı oldukları belirtilen 3 kişinin, polis memuru Engin Açıkgöz ve ağabeylerini polis memurunun eşi Sevcan ve 2 çocuğunun gözleri önünde öldürdüğü öğrenildi. Polis memurunun eşi Sevcan Açıkgöz’ün tüm yalvarmalarına rağmen saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin Sevcan Açıkgöz ve çocuklarını sağ bıraktıkları belirtildi.

Şehit Polis Memuru Erdal Açıkgöz ve Sabri ve Sadi Açıkgöz’ün cenazeleri yarın öğle namazından sonra Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesine bağlı Karacakaya köyünde toprağa verilecek.

—-

HAKKARİ’de silahlı saldırı sonucu şehit düşen Polis Memuru Engin Açıkgöz ile ağabeyleri Sabri Açıkgöz ve Sadi Açıkgöz Van’da yapılan törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Törende gözyaşı sel olurken, polis memurunun 5 yaşındaki kızı Hayrrunnisa’nın babasının tabutuna son kez elle sallaması ve 2 yaşındaki oğlu Fatih Hamza’nın ağlaması herkesin yüreğini dağladı.

Dün gece Hakkari’den helikopterle getirilip Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna bırakılan Şehit Polis Memuru Engin Açıkgöz ağabeyleri Sabri Açıkgöz ve Sadi Açıkgöz’ün cenazeleri 3 ambulansla törenin yapılacağı Van Ferit Melen Havaalanı’na getirildi. Gözyaşlarının sel olduğu törene Vali Yardımcıları Ömer Özcan, Ali İpek, İl Jandarma Komutanı Albay Vecihi Halil İyigün, Emniyet Müdür Yardımcısı Önder Okşar ile çok sayıda asker ve polis katıldı. Törende polis memurunun eşi Sevcan ise ayakta durmakta zorlanınca polis memurunun görev arkadaşları onu teselli etmek için büyük çaba gösterdi.

BABAYA SON KEZ EL SALLADI

Tören alanında en çok yürükleri dağlayan sahne ise Polis Memuru Engin Açıkgöz’ün çocukları oldu. Polis memurlarının kucaktan kucağa taşıdığı 5 yaşındaki Hayrrunnisa polis memurlarının göğsünde gördüğü fotoğrafı gösterip “Baba” diyerek el sallaması ve 2 yaşındaki kardeşi Fatih Hamza’yı öpmesi yürekleri dağladı. Herkesin gözyaşı döktüğü törende Türk Bayrağı’na sarılı tabutların polislerin omzunda taşınması sırasında şehit polis memurunun eşi Sevcan, daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Şehit polis memuru ve ağabeyleri memleketlerine gönderilmek üzere uçağa bindirildikten sonra tören son buldu.

EŞİ VE ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜRMÜŞLER

Piknik yaptıkları alandan çıkarken ellerinde uzun namlulu silahla gelen şahısların, polis Memuru Engin Açıkgöz ve ağabeylerini eşi Sevcan ve 2 çocuğunun gözü önünde öldürdüğü belirtiliyor. Saldırıyı gerçekleştirenlerin, Polis Memuru Açıkgöz ve ağabeylerini bahçeden çıkarken gördükleri ve bu esnada ateş açtıkları belirtildi. Saldırıyı yapanlar, polis memurunun eşi Sevcan’ın yalvarışlarına rağmen Polis memuru ve ağabeylerine kurşun yağmuruna tuttukları ve eşine de “Seninle işimiz yok. Çocuklarını al git buradan” dedikleri, ayrıca arkasından da korkutmak için ateş ettikleri belirtiliyor.

OPERASYON SÜRÜYOR

Bu arada, kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Depin mevkiinde yaşanan saldırının ardından bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar sürüyor. Operasyonlara özel hareket polisleri ile özel eğitimli komandolar katılıyor. Hakkari Valisi Muammer Türker bu olayın Hakkari için üzüntü verici olduğunu söyledi. Vali Türker, polis memurunu şehit eden, 2 kardeşi öldürenlere karşı kapsamlı bir operasyon sürdürüldüğünü belirterek, “Yapılan incelemeler bu olayın PKK tarafından yapıldığını gösteriyor. Operasyonlar, araştırmalar sürüyor. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını ümit ediyoruz. Çünkü bu olaylar Hakkari’ye ve Hakkari halkına zarar veriyor. Yöre halkı artık huzur istiyor” dedi.

Cenaze

Hakkâri’de önceki gün kullandığı otomobile yapılan silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Engin Açıkgöz (31) ile hastanede hayatını kaybeden ağabeyleri Sadi Açıkgöz (39) ve Sabri Açıkgöz’ün (44) cenazeleri Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde toprağa verildi.

Sabah erken saatlerde şehit polis Engin Açıkgöz ile iki ağabeyinin cenazesi Kastamonu’dan Çatalzeytin’e getirildi. Burada yapılan törende şehit yakınları Türk bayrağına sarılı Açıkgöz kardeşlere sarılıp ağladı. Şehidin annesi tören boyunca gözyaşlarına hakim olamayarak, oğulları için ağıtlar yaktı. Çatalzeytin Kaymakamlığı önünde gerçekleşen törenin ardından şehit polis ve ağabeylerinin cenazesi Karacakaya köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Çatalzeytin Kaymakamlığı önünde gerçekleşen törene Kastamonu Valisi Mustafa Kara, eski Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Kastamonu Milletvekilleri Hasan Altan ve Hakkı Köylü, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Terörle Mücadele Daire Başkanı Yüksel Babal, Kastamonu Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın, Kastamonu İl Emniyet Müdürü Yusuf Albayrak ve binlerce vatandaş katıldı.

Şehit polisin ağabeyleri ile birlikte tören alanına getirilmesi sırasında vatandaşlar, bölücü terör örgütü aleyhine sloganlar atıp, PKK bayrağını yaktı. Şehit polis Engin Açıkgöz’ün cenaze aracından tören alanına indirildiği sırada eşi Sevcan Açıkgöz baygınlık geçirince, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tören sırasında baba Şükrü Açıkgöz ve şehitlerin yakınları ayakta durmakta zorlandı. Uzun süre yakınlarının tabutlara sarılarak gözyaşı döktüğü törende konuşan Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, şehit polis Engin Açıkgöz ve kardeşlerinin öcünün alınacağını ve bölgede gerekli operasyonların devam ettiğini bildirdi.

Şehit polis Engin Açıkgöz’ün 2 yaşındaki oğlu Fatih Hamza Açıkgöz ile 5 yaşındaki kızı Hayrünisa Açıkgöz tören alanına getirilmedi. Şehitlerin tabutları getirildiği sırada bir vatandaşın, şehit yakınlarına “Ağlama bizim evden de şehit çıktı.” diye konuşmasına, aile yakınları, “Ama onlar daha çok gençti.” diye cevap verdi.

Şehit polis ve ağabeyleri için Kastamonu Müftüsü Fuat Altıntaş’ın yaptırdığı duanın ardından cenazeler Karacakaya köyünde kılınan cenaze namazı sonrası aile kabristanlığına gözyaşları eşliğinde toprağa verildi. Üç kardeşin büyük ağabeylerinin de iki yıl önce kanserden hayatını kaybettiği öğrenildi. 10 kardeş olan Açıkgöz kardeşlerin cenazelerine İstanbul ve diğer şehirlerden otobüslerle katılanlar oldu.

Bu yazımızı okuyan 1.671. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir