Seçmen Listelerinde Adınızı Kontrol Edin

12 Haziran 2011’de yapılacak milletvekili genel seçiminde kullanılacak seçmen bilgilerin güncellenmesi amacıyla muhtarlıklarda askıya çıkarılan seçmen listeleri 31 Mart’a kadar askıda kalacak.

Seçimde oy kullanma hakkına sahip olduğu halde,12 Haziran 1993 tarihinde ve daha önce doğan (yıl, ay ve günü gösteren, nüfus müdürlüğünce verilen, T.C. Kimlik numarası bulunan ve kimlik bilgilerini içeren belgeyi ibrazı gereklidir),muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayanlar, başka bir muhtarlık bölgesi askı listesinde yazılı olup da sürekli olarak oturmak amacıyla listenin askıya çıkarıldığı muhtarlık bölgesine gelen, öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen, muhtarlık bölgesi askı listesinde kendisine ait kimlik veya adres bilgilerinde yanlışlık yahut eksiklik bulunan ve nüfus olay bilgisi değişen Türk vatandaşları, adres kayıt sistemine kayıt olmaları ve belirtilen işlemleri yapabilmeleri için ilgili nüfus müdürlüğüne başvuracaklar.

Aşağıdaki verilen linkte , adınız görünmüyor ise 31 Mart tarihine kadar güncelleme yaptırmanız gerekmektedir.

 

SANDIK BİLGİSİ SORGULAMA

Bu yazımızı okuyan 885. takipçimizsiniz.

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

One thought on “Seçmen Listelerinde Adınızı Kontrol Edin

  • 29 Mart 2011 tarihinde, saat 02:50
    Permalink

    İşte Genç Yolcu Farkı budur. Teşekkürler Genç Yolcu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir