Sanal Çanakkale Şehitliği Gezisi İçin Buyrun!

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, ”Virtual Reality (VR) Panoramik Fotoğraf Teknolojisi” ile internet ortamına taşındı. www.360tr.com adlı multi medya grubu, ”Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi” konsepti çerçevesinde, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını, ”Virtual Reality (VR) Panoramik Fotoğraf Teknolojisi” ile internet ortamına taşıdı.Gidemeyen Arkadaşlarım İçin Buyrun

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE SANAL GEZİ İÇİN TIKLAYINIZ

Proje yönetmeni İmdat Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir dedesini bu savaşta kaybetmiş birisi olarak proje üzerinde çalışmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Demir, proje ile savaşın geçtiği Gelibolu Yarımadası’nı göstermeyi ve şehitliklerin bir nebze olsun hatırlatılmasına çalıştıklarını belirterek,  şunları kaydetti:

”Çanakkale’yi görme şansı bulunmayan, yurdumuzun dört bir yanından milyonlarca vatandaşımıza, sanki oradaymış gibi Gelibolu Yarımadası’nı gezme imkanı sunarak, özellikle genç nesiller üzerine internetin rolünü de kullanarak farkındalık yaratmak istedik. Gelibolu Yarımadası’nı görmek isteyenlerin, şehitlerimizin hangi zor şartlar altında canlarını bu ülke için feda ettiklerini hissedebilecekleri ‘Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi’ projesi, askeri bir zaferin sonuçlarını yeni zamanlara taşıması, hissettirmesi anlamında kendi alanında, ‘Kar altı hayatlar: Sarıkamış’ projesinden daha da büyük bir proje olma özelliğini taşıyor.”

internet adresinden ulaşılan ”Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi” projesi, Gelibolu Yarımadası’nda bulunan şehitlik ve anıtları, hepsinin ayrı ayrı işaretli olduğu sayısal harita üzerinden bir gezinti imkanı sunuyor.

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE SANAL GEZİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu yazımızı okuyan 1.094. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

2 thoughts on “Sanal Çanakkale Şehitliği Gezisi İçin Buyrun!

  • 18 Mart 2009 tarihinde, saat 08:56
    Permalink

    Bugün orda olmak isterdim, sayenizde gitmiş kadar oldum yazı paylaşımı için teşekkürler Fatih Bey…

  • 09 Haziran 2010 tarihinde, saat 15:38
    Permalink

    bende allah izin verirse pazar sabahı orada olacağım ve bütün arkadaşlarım şimdiden çok sevinçliyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir