Rüzgârla Yükselen Genç Yetenek

2003 Yılında Rüzgâr Sörfüne Başlayan Enes Yılmazer Dünyanın En Prestijli Sörf Turu Pwa World Tour’da İlk 25’e Giren En Genç Sporculardan Biri. Programında Türkiye şampiyonaları mı yoksa uluslararası yarışlar mı ağırlıkta? Ben elimden geldiğince PWA turu ve Türkiye Şampiyonaları başta olmak üzere girebildiğim bütün yarışlara girmeye çalışıyorum. Sörf yapmaktan özellikle keyif aldığın yerler var mı? Alaçatı bence dünyada sörf yapılabilecek en iyi yerlerden birisi. Onun dışında Fransa’da neredeyse sörf yapamayacağınız sahil yok.

Doğa olarak da Hawaii ve Karayipler’i çok seviyorum.Türkiye’de ilgi nasıl rüzgâr sörfüne? Her geçen yıl artıyor diyebilirim. En önemli nedenlerinden birinin Alaçatı’nın rüzgâr sörfü için çok uygun olması. Çağla Kubat’ın medyada sık yer alması, Türk Hava Yolları’nın Lena Erdil ve ardından bana sponsor olmasının rüzgâr sörfünün iyi lanse edilmesinde etkisinin önemli olduğunu düşünüyorum. Sponsorlardan yeterli desteği alabiliyor musunuz? Maalesef uzun süreli destek veren az sponsor var. Fakat Türk Hava Yolları’nın sponsorluğu üç yıldır devam ediyor. Çok ağır bagajlarla seyahat ettiğim için beni en zorlayan şeylerden biri ekipmanımın taşınması ve havalimanlarındaki ulaşım. Türk Hava Yolları bu açıdan çok destek oluyor.

Üstelik uzun süredir sponsorluklarına devam etmeleri bu işi ne kadar ciddiye aldıklarını gösteriyor. Senin başarılarının da sponsorluklarının uzun sürmesinde etkisi vardır… Tabii ki öyle fakat manevi destek de önemli. Arkas Spor Kulübü’nün sporcusuyum. Sponsordan ziyade kulüp sporcu ilişkimiz var. Biz bu yola çıkarken “biz bir aileyiz ve her zaman bu yolda yanında olacağız” dediler. Uzun soluklu bakış açısı sevindirici. Alınan desteğin karşılığını vermek de önemli. Bu sadece başarılı olmak değil, minnettarlığını göstermenin de önemi büyük.

Bence bu yüzden benim şu ana kadar aldığım sponsorlukların hepsi devam ediyor. Ad: Enes Yılmazer Doğum tarihi: 3 Ocak 1990 Doğum yeri: Trabzon Okul: Texas A&M University, Corpus Christi, Texas Öğrenim: İşletme ve pazarlama Uluslararası Başarılar: 2006 IFCA Dünya Gençler Şampiyonası: 3. 2007 IFCA Dünya Gençler Şampiyonası: 2. 2008 – 2009 IFCA Dünya Gençler Şampiyonluğu 2010 PWA Dünya Turu Erkekler: 21. 2011 PWA Dünya Turu Erkekler: 23. 2011 PWA Dünya Turu 22 Yaş altı Gençler Şampiyonluğu

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir