PTT Drone ile Teslimata Hazırlanıyor !

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik gelecekteki planları hakkında önemli açıklamalrda bulundu.Gelecekte Drone ile Teslimat yapılacağı hakkında bilgilere değindi. Kenan Bozgeyik tarafından yalpan açıklamalarda diğer yenilikler hakkında da bilgiler paylaşılırken, kişilerin kargomatik adı verilen cihazlardan da kargo alabileceği belirtildi. Bu bakımdan yeni dönemde kargo konusunda kişileri büyük bir kolaylık bekliyor.

Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada PTT’nin yakın süre içerisinde  Drone ile teslimatlara da başlanabileceğini söylerken, bu sayede PTT, teknolojiye de ayak uydurabilecek. Drone teslimatı hakkında ilk defa böylesine açıklamalar bizzat Kenan Bozgeyik tarafından yapılırken, bu Türkiye’de aynı zamanda yeni bir dönemi de başlatacak. Daha çok yabancı firmalarda görmeye alışkın olduğumuz bu yenilikler, Türkiye’de PTT ile birlikte uygulanacak. Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada tarih vermekten kaçınırken, ilgili özeliğin 2017 yılı içerisinde uygulanmaya başlaması zor olarak görülüyor. Özelikle kargo sektöründe yaşanan gecikmelerin önlenebilmesi adına böyle bir kararın alındığı da belirtilirken, drone ile teslimat sayesinde gecikmelerin yaşanmayacağı ifade edildi.

Bu yazımızı okuyan 1.813. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir