Photoshopmagazin Dergisi Haziran Sayısı

25Nisan ayında duyurduğumuz etkinliklerle geçirdik Mayıs ayını… Günügününe katılımda bulunamayanlar içinde web sitemizde fotoğraflarla yayınladık. Ayrıca etkinliklere katılan arkadaşlarla da birlikte olma fırsatını bulduk.

İlk kez bu ay foto röportaj bölümü oluşturduk ve dergimizde de konumlandırdık. Hayata geçirdiğimiz ilklerden birine de bu şekilde imza atmış olduk. Umarım beğenirsiniz ve bizler de zevkle devam ederiz. Çünkü bir araya gelmekle eş değer olmasa da yavaş yavaş sektörde adı geçen kişileri sima olarak da tanımak bizce önemli.

Bu satırları Compex fuarı öncesinde yazıyorum. Sabah da fuar alanında sizleri bekliyor olacağız. Compex’ten sizin için yakaladığımız enstantaneleri de aynı gün web sitemizde paylaşıyor olacağız. Nickleriyle tanıdığımız sanal dostlukları da somutlaştırma imkanı buluyoruz fuarlar sayesinde.
Bizi takım olarak çok sevindiren bir olay da, bu etkinlikler de hiç hayalini bile kurmadığımız sektörlerden katılımcılarla da bir araya gelme ve Photoshop denilen bu sihirli yazılımın ne kadar farklı amaçlarla kullanıldığını da görme fırsatı. İşin aslı grafik tasarımcılara ve fotoğrafçılara mal edilmiş gibi duran bu programın farklı sektörlerde parmak ısırtan çözümlere attığı imzaları görmek bizi şaşırtmıyor da değil.

Bu aya damgasını vuran iki önemli etkinlikten biraz bahsederek sizi dergimizle baş başa bırakmak istiyorum.

İlki uluslararası nitelik taşıyan Grafist. Gerçekten gurur duymamanın imkansız olduğu bu etkinlik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesinin mistik havasıyla buluşunca ne kadar farklı boyutlara gittiğine şahit olmak çok güzel bir duygu. Bu etkinlik ile ilgili foto röportajı dergimizde bulacaksınız. Katılmayanların neler kaybettiğini tarif etmeye bile gerek duymuyorum.
Şimdi de çok güzel müjdelerin de verildiği Adobe’nin Türkiye distürbütörü Bilkom’un düzenlediği CS3’ün lansmanından bahsetmek istiyorum. Ama öncesinde Fulya Arman’a bu etkinliğin gerçekleştirilmesini sağladıkları için hepinizin huzurunda teşekkür etmek istiyorum ve bu

tarz etkinliklerin devamını beklediğimizi de hatırlatmak istiyorum. Sebebi Napp standartlarında bir kaliteyle gerçekleştirilen bu tarz etkinliklerin ülkemizde de artık başladığının işaretini verdiği içindir. Daha iyilerine de gebe olunduğunun da sinyallerini veriyor. Büyük bir heyecanla etkinliğin fotoğraflarını da sitemizde günü gününe yayınlamıştık. Tabiki etkinlik alanında her zamanki gibi standımızda yerimizi almış ve sizlerin ziyaretine hazır ve nazır durumdaydık. Gelen ziyaretçilerimize de her zamanki gibi elimizde mevcut olan eski sayılarımızdan hediyeler verdik. Ayrıca eksik sayılarını da tamamlama imkanı sunduk. Compex fuarında da her zamanki gibi eksik sayılarınızı tamamlama imkanını sağlayacağız. Sadece bunun için bu fuar kaçmaz diyorum.
Daha doğrusu bizim yer aldığımız bu tarz etkinliklerin tamamında eksik sayı tamamlama imkanı bulabilirsiniz diyerek yazıma son vererek sizleri içeriklerimizde baş başa bırakmak istiyorum.

Esen Kalın

a.sener@photoshopmagazin.com

Bu yazımızı okuyan 705. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir