Özür Bekliyoruz

Kendini Bilmez Aydın diye bilinen, tarihten haberi olmayan ve birde özür dileyen gruba karışılık ÖZÜR BEKLİYORUZ adlı site kurulmuştur Ve siz asıl aydınlar olarak siteye girerek desdek vermenizi rica ediyoruz…

Geçmişte ve günümüzde, bir çok zalim tarafından zulme maruz kalan Türkler adına, bunları yapanların ve bu zulümlere göz yumanların özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu vahşetlere göz yumamayacağımı belirtiyor, tüm Türk Dünyası adına, bir Türk olarak özür bekliyorum! Mustafa Kemal Atatürk; “Binlerce çaresiz ve suçsuz ana ve çocukları işkenceyle öldürmüşlerdi. Tarihte benzeri görülmemiş olan bu vahşeti yapan Ermenilerdi”, Nutuk. 

Arkadaşlar http://www.ozurbekliyorum.com/? adlı sitede Ermeniler tarafından şehit edilmiş Diplomatlarımız ve Irak Türkleri, Zulmün en korkunç hali: Doğu Türkistan, Hocalı Katliamı gibi olayların videoları ve Özür bekleyenler ve Özür Bekliyorum Çünkü adlı bölüme duygu ve düşüncülerinizi yazabiliyorsunuz ve Kampanyaya katılmak için kayıt oluyorsunuz.

Basındaki Haberlerden Örnek

Aralarında Adalet Ağaoğlu, Ahmet İnsel, Baskın Oran, Hüsnü Öndül, Oral Çalışlar, Mithat Sancar, Ragıp Duran, Tanıl Bora gibi öğretim üyesi, gazeteci ve yazarların bulunduğu bir grup çağrıcıyla başlatılan imza kampanyasına karşı tepkiler verilmeye devam ediyor.

1915 yılında Osmanlı toprakları içinde yaşanan olaylara değinilen kısa bir metnin imzaya açıldığı ve isimlerin http://www.ozurdiliyoruz.com/ internet adresinde yayınlandığı kampanyaya karşı, “geçmişte Osmanlı insanlarının, Ermeniler tarafından maruz bırakıldıkları vahşetlerden ötürü” özür bekleyen başka bir kampanya daha başlatıldı. Kampanyanın internet adresi ise http://www.ozurbekliyorum.com/? oldu.

Bu yazımızı okuyan 944. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir