Özlü Sözler – Zinciri Kırma – 2018 Ocak

BismilllahirRahmanirRahim.

esSelamu aleyküm saygıdeğer okuyucularımız,

Sitemizde daha önceden kaleme aldığımız “Zincirleri Kır! Lakin Zinciri Kırma!” başlıklı yazımızı okuduysanız, Hikaye Anlatıcısı Barış Özcan’ın 2018 için planladığı “Her gün yeni bir kişi. Her gün yeni bir düşünce. 365 gün 365 söz.” zinciri kırma projesi için bir önerilerimiz olmuştu.

1 Ocak 2018 itibariyle ben de her gün bir özlü söz okuyup ve bunlardan birini @TalhaCelik Twitter hesabımda #ZinciriKırma ve #365Gün365Söz etikletleriyle paylaşıyorum. Söze ise “Ol!” deyince olduran Alemlerin Rabbi olan Allah’ın sözü Bismillah deyip başladım. Ve sonraki günler için de Rabbimizin kullarını hidayete erdirmek için gönderdiği Peygamberler ve diğer Allah dostlarının sözleri ile devam etmek istedim.

Hem dünyamız hem de ahiretimiz için yararlı olacağını düşündüğüm bu sözleri de aylık olarak bir araya getirip, yazı halinde sizlerle paylaşmak istedim. Sözleri Kuranı Kerim mealleri başta olmak üzere, hadis ve diğer kaynaklardan bulup sizlere aktarmaya çalıştım, bu kaynaklardan alıp sizlere aktarırken, kelime ve mana hataları olmuşsa Allah’tan bağışlanmamı diler ve Peygamberimiz (sav) başta olmak üzere tüm peygamberlerimizden, Allah dostlarından ve tüm sözlerin sahiplerinden ve siz okuyucularımızdan helallik dilerim. Sözlerin akılda kalması için çeşitli görsellerle birlikte paylaşmaya çalıştım. Barış Özcan’a da önermiş olduğum şekilde inşaAllah, tüm yıl boyunca paylaştığım sözleri de bir kitapta veya e-kitapta buluşturmak istiyorum.

201801 OCAK – Özlü Sözler – Zinciri Kırma
201802 ŞUBAT – Özlü Sözler – Zinciri Kırma

Selam ve dua ile,
Allah’a emanet olunuz.
@TalhaCelik

Zinciri Kırma – 2018 Ocak Ayı: Peygamberlerin Sözleri ve Allah’ın diğer dostlarının sözleri:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okunma: 1.214

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir