ÖSYM, YDGS, YDS ve OSYS’nin Başvuru Tarihini Uzattı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın yarın sona erecek başvuru süresini, 16 Şubat 2010 Salı günü saat 17.00‘ye kadar uzattı.

Merhaba arkadaşlar. ÖSS veya diğer adıyla YGS sınavı başvuruları uzatıldı. Ergenekon vari yapılar, Meslek Liseli öğrencilerin özellikle İmam Hatiplerin kaliteli üniversite ve bölümleri kazanıp kamu kurumlarına girmelerini ve üst düzey makamlara gelmelerini engellemek için çok önceden icraata geçirdikleri bu yamuk sistemin düzelmesi için atılan her adımı, kendilerince durdurmaya çalışıyorlar. OSYM -YÖK- de herkesin adil bir şekilde sınavlara katılması için adımlar atıyor. Ve sınav başvuru süresi 16 Şubat’a kadar uzatıldı. Siz veya çevrenizdekilerin sınava katılıp üniversitelere girip, başarılı şekilde mezun olmaları için elinizden geleni yapınız.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nın (YDGS) yarın sona erecek başvuru süresini 16 Şubat 2010 Salı günü saat 17.00’ye kadar uzattı.

ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’nin (ÖSYS) başvuru süresinin 2 iş günü uzatıldığı kaydedildi.

Başvuruların 16 Şubat Salı günü saat 17.00′‘de sona ereceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Son günlerde Danıştayın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı ve bu karara karşı YÖK tarafından itiraz edilecek olmasının ÖSYS başvurularını etkilememesi gerektiği düşünülmektedir.

Adayların bu olaylardan etkilenmemesi, 11 Nisan 2010 tarihinde yapılacak YGS’ye girmek isteyen ya da yalnız sınavsız geçişten yararlanmak isteyen adayların 16 Şubat 2010 saat 17.00’ye kadar başvurularını tamamlamaları istenmektedir. Başvuru süresi kesinlikle tekrar uzatılmayacaktır.”

Açıklamada, 2010-ÖSYS kapsamında yapılacak YGS ve LYS sınavlarının daha önce açıklanan tarihlerde yapılacağı, sınav takviminde bir değişiklik olmayacağı vurgulandı.

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

One thought on “ÖSYM, YDGS, YDS ve OSYS’nin Başvuru Tarihini Uzattı

  • 31 Temmuz 2010 tarihinde, saat 10:58
    Permalink

    Merhaba hocam, lütfen YDS (fransızca) sınavına katılmak istiyorum, beni kayıt edin, yardımcı olun lütfen. Bende katılmak istiyorum.
    Teşekkürler.
    Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir