Okullarda Devamsızlık nedeni WarCraft

Dünya genelinde 11 milyon kayıtlı oyuncusu bulunan ‘World Of Warcraft’ (WOW) oyunu, ABD’de eğitim sistemine darbe vurmaya başladı.

Son dönemde lise ve üniversite düzeyinde pek çok öğrencinin, WOW ve benzeri çoklu ortam oyunları nedeniyle devamsızlıklarının arttığı ve not ortalamalarından gözle görülür düşüşler olduğu belirtiliyor.

Federal Komünikasyon Komisyonu üyesi Deborah Taylor Tate, Amerikan üniversite gençliğinin son dönemde karşılaştığı en önemli sorunlardan birisinin ‘online oyun bağımlılığı’ olduğunu belirtti.

Uzun saatler boyunca bilgisayar başından kalkmayan gençlerin hem fiziksel hem de psikolojik sorunlar yaşamaya başladığının altını çizen Tate, oyun bağımlılığının da en az alkol ve uyuşturucu kadar büyük bir problem halini almaya başladığını kaydetti.

Oyunun yapımcısı Blizzard Entertainment firması yetkilileri, iddialara ilişkin cevap vermekten kaçınıyor.

Bu arada ABD’de bazı firma ve işyerlerinin, yeni eleman alımları sırasında adaylara WOW ve benzeri oyunları oynayıp oynamadıklarını sormaya başladığı belirtiliyor. İşverenler, bu tür oyunlarla yakından ilgilenen kişilerin dikkatlerini bir işe tam alnamıyla vermekte güçlük çektiğini, bunun da çalışma verimliliklerini düşürdüğünü öne sürüyor.

Bu yazımızı okuyan 756. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir