Ödüllü Blog Yarışması

Dünya barışı ilkesi üzerine kurulan Türk Dış Politikası özellikle son dönemlerde izlediği gerçekçi, tutarlı ve istikrar üreten politikalarla hem bölgesinde hem de ulusal alanda Türkiye’ye prestij kazandırmıştır. Politikaların asıl hedefi; Türkiye’nin çağdaş dünya içindeki konumunun güçlendirilmesi, başta komşular olmak üzere bütün ülkelerle iyi ilişkilerin ve işbirliğinin kurulması, uluslararası barış, istikrar, güvenlik ve refaha katkıda bulunmaktır. Türk Dış Politikası konulu olarak düzenlenecek olan Blog Yarışması’nda halkın bu konudaki düşüncelerini paylaşabileceği ve yorumlayabileceği bir ortamın oluşturulması hedeflemiştir. Katılım için yaş sınırının olmadığı yarışmaya konu ile ilgili yazı yazan ve yazısını herhangi bir internet ortamında yayınlayan herkes katılabilir.

BAŞVURU ;

İnternette halka açık olarak yayınlanan bir veya birden fazla yazı ile yarışmaya www.blogyarismasi.com sitesi üzerinden başvurabilir. Yarışmacı yazısını www.blogyarismasi.com sitesine yükleyecek ve yazılar moderatör onayından geçtikten sonra yarışma sitesinde yayınlanacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ;

12 Aralık 2010 – 31 Ocak 2011 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.

1 Şubat 2011 – 7 Şubat 2011 tarihleri arasında değerlendirmeler yapılacaktır.

8 Şubat 2011 tarihinden sonra açıklanacaktır.

KONU ve İÇERİK;

Blog yarışmanın konusu “TÜRK DIŞ POLİTİKASI”’dir. Türk Dış Politikası konusunun dışına çıkan veya farklı kaynaklardan içerik kopyalayan yazılarla yarışmaya katılanlar yarışmadan diskalifiye edilirler

GÜNCELLEME;

Yarışmacılar yazılarında değişiklik yapabilirler. Ancak takvimdeki 1 Şubat 2011 değerlendirme tarihine kadar yarışmacıların yazılarında yaptıkları değişiklikleri hem yarışma sitesinde (www.blogyarismasi.com) hem de yazılarının bulunduğu yerde (web sitesi, köşe, blog vs) güncellemeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yarışmacılar her iki taraftaki yazılarında da değişiklik yapamayacaklardır.

OYLAMA ve YORUMLAMA;

Blog yarışmasında oy kullanmak ve yazılara yorum yapmak isteyen kişiler www.blogyarismasi.com sitesine giriş yapmalıdırlar. Siteye kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılabildiği gibi Facebook üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

İlk aşamada yazılar aldıkları oy ve okunma sayılarına (hit) göre değerlendirilecektir, bu nedenle yarışmaya erken katılım önemlidir. En fazla oy ve okunma sayısına (hit) sahip olan yazılar sonraki aşamada jüri tarafından değerlendirilecektir.

ÖDÜLLER ;

Blog Yarışması sonunda dereceye girenlere aşağıdaki ödüller verilecektir;
1.’ye Samsung Galaxy Tab
2.’ye Samsung Notebook
3.’ye Samsung Netbook
JÜRİ ;

Blog Yarışması jürisi;

– Prof. Dr. Beril DEDEOĞLU (Akademisyen, Yazar)

– Cengiz ÇANDAR (Gazeteci, Yazar)

– Prof. Dr. İhsan DAĞI (Akademisyen, Yazar)

– Doç. Dr. Sedat LAÇİNER (Akademisyen, Yazar, USAK Başkanı)

– Taha ÖZHAN (Gazeteci, Yazar, SETA Genel Koordinatörü

Bu yazımızı okuyan 1.129. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir