NewYork’ta Mevlana haftası!

Ekim Ayının Son Haftası Amerika’nın Çeşitli Kentlerinde, Önemli Müze ve Üniversitelerinde, Mevláná Etkinlikleri Gerçekleştirilecek.

22 Ekim’de Princeton Üniversitesi’nde başlayacak olan program kapsamında, dünyanın en önemli sanat müzelerinden New York’taki Metropolitan’da, 25 Ekim’de saat 18.00’de “Rumi’nin Şiirleri ve Sema” adlı bir etkinlik yapılacak. Onu 26 Ekim’de Connecticut Yale Üniversitesi’nde, 27 Ekim’de Massachusetts Amherst College’de ve 29 Ekim’de Washington National Cathedral’da düzenlencek etkinlikler izleyecek. Etkinliklerde açılış konuşmalarını Uluslararası Mevláná Vakfı Başkanı Faruk Hemdem Çelebi yapacak. Ayrıca Konya Selçuk Üniversitesi Mevláná Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Nuri Şimşekler Farsça ve Peter Rogen da İngilizce olarak Mevláná’nın beyitlerini seslendirecek, Mevlevi Ayini Şerifini ise İstanbul Müzik ve Sema Grubu icra edecek.

Bu yazımızı okuyan 799. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir