Muro ‘Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine’

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde devrimci jargonu ve yardımcısı Çeto’yla girdiği tartışmalarla tanınan ve “Nalet olsun içimdeki insan sevgisine” repliğini dilimize pelesenk eden Muro’nun maceraları beyazperdeye taşınıyor. Yapımcılığını Pana Film’in, yönetmenliğini Zübeyr Şaşmaz’ın üstlendiği, senaryosunu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’ın yazdığı “Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” sinema filminin çekimleri 18 Ağustos’ta başladı. 5 Aralık 2008’te vizyona girecek olan “Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” filmi bir yandan içimizdeki insan sevgisini ortaya çıkarırken, bir yandan da izleyenleri bol bol güldürecek. Filmde Mustafa Üstündağ, Şefik Onatoğlu ve Eray Türk’ün yanı sıra, Fırat Tanış, Evrim Alasya, Bülent Şakrak da rol alıyor. Ayrıca Üstündağ ve Onatoğlu’na iki Rus güzel Nataliya Bondarenko ve Daria Litvinova eşlik ediyor. Filmin sürprizlerinden biri ise Mazhar Alanson.

Filmin Konusu: Cezaevinden çıkan Muro ile Çeto, devrimi köyden başlatmak üzere memleketlerine dönerler. İlk planları evlenip yuva kurmak, örnek birer devrimci olmaktır. Oysa köyde onları bir sürpriz beklemektedir. Muhtar, Muro ile Çeto”yu hapisteyken iki Rus kadınla evlendirmiştir. Muro ile Çeto”nun devrim ütopyasını gerçekleştirmeleri için; kadınları bulup boşanmaları gerekmektedir.
Bunun için İstanbul”a dönen Muro ile Çeto”nun başına gelmeyen kalmaz. Çözümlemesini asla yapamayacakları bir örgütle karşı karşıya kalırlar.

Muro ilk Avrupada Yayinlanacak

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde devrimci jargonu ve yardımcısı Çeto’yla girdiği tartışmalarla tanınan, “Nalet olsun içimdeki insan sevgisine” repliğiyle dikkat çeken Muro’nun maceralarının anlatıldığı film, 4 Aralık’ta bazı Avrupa ülkelerinde gösterime girecek.
Almanya’daki “Kinostar Theater” ve “More Film” şirketleri tarafından yapılan açıklamada, filmin Türkiye’yle birlikte 4 Aralık’ta Almanya, Avusturya, İsviçre ve diğer bazı komşu ülkelerde gösterilmeye başlanacağı bildirildi.

“Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” filminin Avrupa’da aylardır heyecanla beklendiği kaydedildi.

Türk filmlerinin Avrupa’da genel olarak büyük bir beğeniyle izlendiği ve Almanya’da yaklaşık 400 bin izleyiciye ulaşabildiği ifade edildi.

Muro (Mustafa Üstündağ) Kim ?

Mustafa Üstündağ (d. 11 Şubat 1977, Mersin) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde tiyatro eğitimi alan oyuncu Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kartal Sanat İşliği, MSM Oyuncuları sahnelerinde görev aldı. Pervasız Tiyatro’da devam etti. Atv’de yayınlanan Yersiz Yurtsuz dizisinde Ferdi Tayfur’un oğlunu, Zincirbozan filminde Talat’ı oynadı. Zeynep’in Sekiz Günü’nde (2007) Ali rolüyle bir üçkağıtçıyı canlandırdı. Halen Show Tv’de yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Muro karakterini canlandırmaktadır. Yüzme, binicilik, pandomim ve futbol ile ilgilenmektedir.

Tiyatro: Antigone,Vişne Bahçesi,Duvar,Akad’ın Yayı,Hakkari’de Bir Mevsim,Bunu Yak,Godoyu İzlerken,Şirinler,Masal Duvar,İnsanın Evreleri,Üşümek,Akadın Yağı

Sinema: Zeynep’in Sekiz Günü (2007),Metropol Kabusu,Neredesin Firuze,Köçek,Yolculuk,Gülizar,Emret Komutanım Şah Mat (Sado),Ali’nin Sekiz Günü,Vicdan

Televizyon dizileri : Kurtlar Vadisi Pusu,Keje,Bedel,Yarım Elma,Yılan Hikayesi,Bizim Aile,Aşka Sürgün,Dikkat Bebek Var,Uy Başuma Gelenler – Cemal,Emret Komutanım,Zincir Bozan,Hayalet,Hayat Bilgisi,Yedi Numara

Muro Filmindeki  Rus Manken Oyuncu Kim ?

Rus asıllı manken Emel Eva Maya’nın Türkiye macerası, akraba ziyaretiyle başladı, podyumdan beyazperdeye uzandı. “İçindeki insan sevgisiyle” meşhur Muro’nun aralık ayında gösterime girecek filminde de rol alan manken, Tempo dergisine verdiği röportajda “Kendimden küçük biriyle aşk yaşamam” diyerek hepsinin hayallerini suya düşürdü!

Babasının mesleği gereği Macaristan’da doğdu. Sarışın, mavi gözlü, uzun boylu, güzel mi güzel bir kızdı… 16 yaşında keşfedildi, mankenlik yapmaya başladı. Jeoloji uzmanı babasının isteği üzerine Moskova Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okudu. Şimdi 29 yaşında.

Bundan dokuz yıl önce, akrabalarını ziyaret için Türkiye’ye geldi. Burada da fark edilmesi uzun sürmedi. Hayallerini
oyunculuk süslüyordu. Mankenlik bunun için iyi bir basamak olabilirdi. Nitekim oldu da… Kısa sürede hem tanınmış bir manken oldu Türkiye’de, hem de ilk dizi teklifini aldı. “Eyvah Babaanne!” adlı diziyle podyumdan beyazcama transfer oldu. Eva Maya, Fransa’dan gelen bir yabancıyı canlandıracaktı.

DİN DEĞİŞTİRMEDİM

Soluğu Haldun Dormen’in yanında aldı. Eğitimli olmalıydı. Türkçe öğreniyor, aynı zamanda Türkiye’ye alışmaya çalışıyordu. Burayı sevdi, ’yabancı’ olmak istemedi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için başvurdu, kabul edildi. Adı da Emel Eva Maya oldu. Bu adı ona arkadaşları uygun gördü.

Türkçe’sinin yeterli olmadığı zamanlarda, sıkça yanlış anlaşıldığını söylüyor… Nitekim o dönemde “Eva Maya, Müslüman oldu” manşetleri de atılıyor. Eva Maya, bu iddiaları bir kez daha yanıtlıyor: “Sadece Türk vatandaşı oldum. Dinimi değiştirmedim. Herkes gibi Allah’a inancım var. Zaten inancı olmayan kişilerden korkarım.”

Eskiden her türlü defileye çıkan Eva Maya, artık seçici olduğunu söylüyor. Tasarımcısına, model kadrosuna, konsepte dikkat ediyor. Bu, ona kendini huzurlu hissettiriyor. Mankenliği seviyor.

Şimdilerde yeni bir heyecan içinde. “Lanet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” filminde yer alan oyuncu, “Kurtlar Vadisi” dizisi için Pana Film ile iletişim kurmuş önce: “Kurtlar Vadisi dizisine katılmak bana nasip olmadı. Bu filmde de yabancı bir oyuncuya ihtiyaç vardı. Ben de zaten akıllarındaydım ve aradılar. Senaryo üzerinde konuştuk, anlaştık ve çekimlere başladık. Buradaki karakterin adı Natali. Bir kızı var. Onunla yıllardır Türkiye’de yaşıyor. Türkçesi kötü, barda garsonluk yapan komik biri.”

CEM YA DA OKAN’LA ÇALIŞMAK İSTERİM

Bu kaş göz ve bu fizikle epey can yaktığına şüphe yok. Eva Maya, son zamanlarda genç erkeklerin ilgisini çektiğini anlatıyor: “Neredeyse ergenlik çağındalar. Yanıma gelip benden hoşlandıklarını, benimle yemeğe çıkmak istediklerini söylüyorlar. Yaşlarını soruyorum, en az beş yaş büyük söylüyorlar. Komik değil mi?”

Neden peki, bunu hiç düşündü mü acaba? Düşünmüş olacak ki hemen cevabını veriyor: “Herhalde Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan ilişkisinden etkilenmeye başladılar. Ama ben bu konuda netim. Asla, asla olmaz.”

“Aşk, dünyanın en güzel şeyi” diyen güzel oyuncunun kalbi bugünlerde boş. Kendini işine vermiş. Hayalinde yine bir komedide yer almak var. Bir de Cem Yılmaz ve Okan Bayülgen ile çalışmak…

İDDİALARIN AKSİNE SİYASETLE ARAM YOK

Bir ara AKP’ye üye olacağı yönünde dedikodular çıkmıştı Eva Maya’nın. Yoksa podyum, televizyon, beyazperde derken, şimdi de siyaset arenasında mı göreceğiz onu? Bu soruyu hiç duraksamadan yanıtlıyor Eva Maya: “Cem Ceminay’ın radyo programına katıldım. Orada konu açıldı. ’Şebnem Schaeffer Demokrat Parti, Tuğba Özay Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oluyorsa, ben de AKP’ye üye olurum’ dedim. Aslında siyasetle aram yoktur. O zaman Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi güzel idare ediyordu. Ben de AKP’nin adını telaffuz ettim. Sonra yine manşetlerdeydim. Öylesine söylenmiş bir sözdü hálbuki. Ayrıca bir yere üye olacaksam, bu kesinlikle yardıma ihtiyacı olanlara uzanan bir dernek olmalı.”

Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

Yönetmen: Zübeyr Şaşmaz

Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Şefik Onatoğlu, Selim Erdoğan, Eray Türk, Nataliya Bondarenko, Daria Litvinova Evrim Alasya, Demir Karahan, Mehmet Ulay, Bülent Şakrak, Mazhar Alanson

Senaryo: Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan Türü: Komedi Yapım: 2008 Türkiye yapımı (Pana Film)

Gösterim Tarihi: 5 Aralık 2008 (Özen Film)

Web Sitesi: http://www.murofilmi.com/

Bu yazımızı okuyan 2.237. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.