Mouse Flying Fingers Made İn Türkiye!

flying fingers

Tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıkan Giyilebilir teknoloji ürünü olan Mouse Flying Fingers tamamen Türk Yapımı.Peki ne işe yarıyor, şarj ve kullanımı gibi sorular için, Giyilebilir teknoloji ürünlerinin giderek yaygınlaştığı bir dönemde, bir Türkfirması olan MK Teknoloji giyilebilir mouse Flying Fingers’ı yaz aylarında piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. 2013’te prototipi sunulan ürün, kısa süre sonra teknoloji marketlerinde yerini alacak. Flying Fingers, elinizi sabit bir zeminde tutmanıza gerek kalmaksızın mouse kullanabilmenize olanak tanıyor.

Eldivene benzer bir tasarımı olan Flying Fingers, el hareketlerini imleci yönlendiren komutlara dönüştürüyor ve parmak uçlarındaki butonlar sayesinde de klikleme yapılıyor.

Flying Fingers, mouse konusunda ezber bozacağa benziyor. Smart TV ve akıllı tahtalarda da kullanılabilen ürün, geleneksel mouse ve sunumlarda kullanılan pointer’a kıyasla kullanıcılarına pek çok avantaj getiriyor.Mouse’un üzerinde bulunun scroll up-down tuşları sayesinde slaytlarda ileri geri gidilebiliyor ve bu sayede sunum yapan kişilere pointer’ın tüm özelliklerinin yanında ekstradan mouse fonksiyonelitisne sahip bir ürün sunulmuş oluyor.

PC Oyuncuları için ilginç bir deneyim

PC oyunları meraklıları için, özellikle de first person shooter (FPS) tarzında oyunları sevenlere yönelik olarak da bu yepyeni bir deneyim anlamına geliyor. Ayrıca bilgisayar başında fazla mesai yapanlarda da görülebilen, geleneksel mouse kullanımının bilekteki kasları sıkıştırmasından kaynaklanan karpel tünel sendromu adlı hastalığı karşı da önlem almak mümkün olabiliyor.

Su geçirmez özelliği de bulunan Flying Fingers silikon gövdesinin esnekliğisayesinde ele vektörel olarak rahatça uyum sağlayabiliyor. 3 farklı boy ve 7 farklı renk seçeneği bulunan ürün üzerinde bulunun cırtlarla ele monte ediliyor. tüm işletim sistemleriyle uyumlu çalışabiliyor. Üzerinde bulunan küçük USB girişiyle şarj olan giyilebilir mouse, tıpkı geleneksel kablosuz mouselar gibi wireless usb aygıtıyla bilgisayarınıza bağlanıyor.

Bu wireless USB cihazı aynı zamanda içinde 8 gb’lik hafıza kartı bulunduruyor. 10 dakikalık şarjdan sonraysa cihaz 8 saat aralıksız kullanılabiliyor. Üzerinde sağ ve sol klik, scroll up & down ve geriye dön komutları verilebilen 5 butun bulunuyor ve tüm butonların 10 milyon tıklama ömrü bulunuyor. Ürünün satış fiyatı henüz netlik kazanmasa da geleneksel mouse fiyatlarının çok önünde olması beklenmiyor.

Kaynak:shiftdelete.netFatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir