Mekke’nin Fethi

Merhaba Arkadaşlar, bir yıl daha geldi ve geçiyor. 2011 yılının son Cum’a’sı. Hepinize hayırlı Cum’alar diler. 2012 yılında sevdiklerinizle birlikte hayırlı bir hayat yaşamanızı dilerim. Her yıl 31 Aralık – 1 Ocak tarihleri arası Mekke’nin Fethi olarak kutlanır. Hayrettin Çoban’ın Mekke’nin fethi konulu hutbesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Selam ve dua ile,

Muhterem Müslümanlar!
Mekke Sehri; İslam Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.) in dogdugu, çocukluk ve gençlik yıllarını yasadıgı, 40 yasına geldiginde de Peygamberlik görevinin kendisine verilip, islam’a davetin ilk 13 yılının gerçeklestigi kutsal bir belde olması cihetiyle, İslam tarihinde çok önemli bir mevkiye sahiptir. Diger taraftan Hz. İbrahim (A.S) dan beri, tevhid inancının merkezi olan Mekke; İslam peygamberi Hz.Muhammed (S.A.V) in, insanları son din olan islam’a davet ettigi o günlerde adeta putperetsligin merkezi haline gelmis idi. Allahın Rasulü 13 yıl Mekke de insanları Allahın dinine davet etti. Mekkeli müsrikler bu ilahi davete kulak vermedikleri gibi, Allah Rasulüne ve ilk müslümanlara akıl almayacak eza ve cefa etmekten geri kalmadılar. Nihayet miladi 622 yılında Allahın emriyle Peygamber (S.A.V) ve müslümanlar Mekke’den Medine’ye hicret ettiler.

Devamını Okuyun

Bu yazımızı okuyan 984. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir