Mazda SKYACTIV-X: Dizelden Daha Az Yakıt Tüketen Benzinli Motor

Benzinli motorun kaderini değiştirecek devrim niteliğinde bir adım atan Mazda’nın SkyActive-X motoru ne tür farklı ve yeni avantajlar sunuyor? 2019 yılının ikinci çeyreğinde tanışacağımız yeni Mazda teknolojisiyle ilgili en gerçekçi ve detaylı bilgileri bu söyleşide bulabilirsiniz.

AutoClub Genel Müdürü Turgut Yüksekdağ, özellikle sosyal medyada Mazda SkyActiv-X’le ilgili dolaşan yoğun bilgi kirliliğine dair bir çok soruyu Otohaber Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Halit Bolkan’a sordu. Mesela en komik iddialardan biri Mazda Sky Activ-X’in bujisiz bir motor olduğu.

Gerçekten öyle mi? İş aslında benzinli ve dizel motorların çalışma prensiplerine ve sıkıştırma oranlarına etki edecek müthiş bir keşifle ilgili. SkyActiv – X benzinli motorun kaderini değiştirecek nitelikte yeni bir buluş. Peki Hybrid ve elektrikli otomobil yatırımları Mazda’nın bu hamlesinden nasıl etkilenir?

Bu buluşun hayatımıza neler katacağını merak ediyorsanız bu filmi mutlaka izleyin… Henüz aramıza katılmadıysanız şimdi ABONE OL butonuna basabilirsiniz.Filmimizi beğendiyseniz sevdiklerinizle paylaşabilir veya eklemek istediğiniz konuları yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Auto Club

Okunma: 826

Barış Erkuş

1977 Bursa'da doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Bursa'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü Lisans mezunu. Aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Otomotiv A.B.D.'ında yüksek lisans ve doktora derecelerini almıştır. Halen Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir