Mağarada Oturan Maymun Benzeri İnsan Yalanı

Biz inanan insanlar için ölçü Kuran’dır. Allah, insanı düzgün bir şekilde yarattığını bildirir Kuran’da. Ardından da Hz. Adem’e kelimeleri öğretmiştir. Dolayısıyla mağarada oturan, homurdanarak ses çıkaran, ilkel ve maymun benzeri insanlar asla yaşamadı. Bu, evrim teorisyenlerinin, iddia ettikleri evrim sürecini açıklayabilmek için dayattıkları delice bir düşüncedir. Evrimciler “insanla maymun ortak atadan geliyor” dediklerine göre, o ortak atadan insana dönüşünceye kadar milyarlarca ara geçiş form fosili bulunması gerekmez mi? Toprağın katmanları yer üstüne çıkmıştır kazmaktan ama 1 tane bile ara form fosili bulunamamıştır. Evrimciler bu süreci açıklayabilmek için Nebraska adamı, Piltdown Adamı gibi birçok sahtekarlıklar da yapmışlardır.

Evrimciler, “eveeet, işte kayıp halka” diyerek medyada bağıra bağıra tanıttıkları fosillerin ara form fosili olmadığı ortaya çıktığında özür dilerler; sürekli böyle sürer gider. Aynı durum diğer canlılar için de geçerlidir.

Ayrıca ki en önemlisi, insanı insan yapan, Allah’tan bir parça taşıyan ruhudur. Gördüğü manzaradan haz alan, dinlediği müziği beğenen, yediği tatlıyı lezzetli bulan insanın ruhudur. Akledebilen her insan, heyecan, neşe, mutluluk, endişe gibi duyguları hissedenin kendi ruhu olduğunun bilincindedir.

Materyalistler, bu gerçeğin anlaşılmasından çekinir. Çünkü ruhun varlığı insanı Allah’a götürür ve onların iddialarını tamamen çökertir. Onlar her ne kadar bilincin açıklanamayan bir gizem olduğunu söyleseler de ruh konusu apaçık bir gerçektir. Ve madde ile açıklanamayacak bir gerçektir.

Kısacası evrim, yaratılışa alternatif olması amacıyla materyalizm adına savunulan ve 150 yıldır insanlığa acılar yaşatan diğer inkar felsefelerinin kaynağıdır. Bilimsel hiçbir dayanağı yoktur. Bilime “rağmen” savunulur…

Süheyl Okur

Bu yazımızı okuyan 1.551. takipçimizsiniz.

suheylokur

40 yaşındayım. İktisat okudum. 5 yıldır yazdığım yazılarımı bu günlerde bazı haber sitesi, portal ve dergilerde yayınlamaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir