Lüks otomobiller için geliştirilen otomat hayran bırakıyor

Singapur’da kullanıcıların hizmetine açılan süper otomobil otomatı görenler tarafından ilgiyle karşılanıyor. Otomat denince sizin de aklınıza belirli bir para karşılığından kahve veya çikolata veren makineler geliyordur. Şimdi o otomatları bir kenara bırakarak otomobil alabildiğiniz bir otomat düşünün.

Autobahn Motors, Singapur’da 15 katlı bir binada dünyanın en büyük ve en lüks otomobil otomatının açılışını yaptı. İçerisinde 60 adet lüks otomobil bulunan otomatın kullanımı ise oldukça kolay.

Burada depolanan araçlarda sıradan modellerin aksine oldukça lüks ve pahalımodeller yer alıyor. Otomatı kullananlar giriş katta bulunan dokunmatik ekrandan istediği aracı seçebiliyor ve sistem sayesinde araç 2 dakika içinde kişinin önüne kadar geliyor.

Autobahn Motors genel müdürü Gary Hong, nadir bulunan bu sistemle amacın rekabette öne geçmek ve depolama alanlarını verimli kullanmak olduğunu belirtti. Hong araçları depolamak için en yenilikçi fikir olarak bunu gördüklerini belirtti.

Kaynak: gzt

Yavuz Karakuş

1979 İstanbul Üsküdar Doğumlu, O gün bu gündür İstanbul'da ikamet etmekte. İstanbul'da yaşayan değil ,İstanbul'u yaşayanlardan. Küçük yaştan itibaren aileden kaynaklı bir ticaret kervanının içinde büyüdü geleneklere uyarak ticareti devam ettirmekte. Gezmeyi, gezerek keşfetmeyi, spor yapmayı sever. Otomobil tutkunu. Otomotiv dünyasındaki tüm gelişmeleri takip eder ve paylaşır. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir