Kendi Oyununu Kendin Yap

Microsoft Kodu ile kendi oyununuzu yapın.

Microsoft’un yeni projesi “Kodu”, herkese kendi oyununu yapma imkanı sunuyor. Detaylar burada. Sony’nin PlayStation 3 için geliştirdiği “LittleBigPlanet” ufak bir devrimdi. Microsoft “Kodu” ile Xbox 360 için geliştirdiği oyun-rakibini ilkbaharda piyasaya sürüyor. Microsoft Las Vegas’taki CES etkinliğinde oyunu tanıttı; Xbox Live Community Games Channel için geliştirilmiş oyun, aslında oyun oluşturma setine benzer bir araç.

“Kodu” 5-45 yaş arası, ön bilgisi olmayan ve kafasındaki oyun konseptlerini gerçeğe dönüştürüp diğer kullanıcılara sunmak isteyen kişilere hitap ediyor. Bu iş için renkli bir arayüz aracılığıyla 200 adet “Game Creation Building Blocks” (oyun oluşturma inşa araçları) sunuluyor. Oyunlar konsolun kollarıyla geliştiriliyor; bir PC’ye ihtiyaç duyulmuyor. Microsoft bu işin çocuk oyuncağı olduğunu 12 yaşındaki bir öğrenci ile sunum çerçevesinde tanıttı.

XBLCG-Kanalına ABD dışından erişimin ne zaman mümkün olacağı ise henüz belli değil.

“Kodu” hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve Community Games’i daha yakından tanımak için buraya tıklayın.

Bu yazımızı okuyan 1.116. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

One thought on “Kendi Oyununu Kendin Yap

  • 23 Mayıs 2009 tarihinde, saat 18:21
    Permalink

    Looking forward to reading more of the comments here.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir