Karın Bölgesindeki Yağlarından Neden Kurtulamıyoruz?

Bazı kadınların korkulu rüyasıdır karın bölgesinde toplanan yağlar! Eğer siz de karın bölgesindeki yağlardan ne yaparsanız yapın bir türlü kurtulamamaktan şikâyetçi iseniz, sebebi bunlar olabilir:

Yaşlanıyoruz

Şu bir gerçek ki yaşlandıkça kilo da artıyor. Hem erkeklerde hem de kadınlarda azalan metabolizma hızı ile vücuttaki kalori yakımı engellenmiş olur. Uzmanlar, artan yaş ile birlikte alınan kiloların daha çok karın bölgesinde olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemektedir.

Yanlış egzersizler

Elbet ki egzersiz yapmak vücudunuzu formda tutmak ve sağlığınız için çok ama çok önemli.  Ancak ne kadar egzersiz yapsanız da karın bölgesindeki gitmeyen yağlardan şikâyet ediyorsanız egzersiz programınızı ve yaptığınız hareketleri gözden geçirmekte fayda vardır.

İşlenmiş yiyecekler

Uzmanlar karın bölgesinde toplanan yağların başlıca sebeplerinden birisi olarak; beyaz ekmek, kraker ve cips gibi rafine edilmiş tahılları suçlu olarak göstermelerinin yanı sıra şekerli içecekleri ve tatlıları da bu suça alet ederler. Özellikle çok fazla işlenmiş gıda tüketmenin göbekbölgesindeki yağları eritmeyi zorlaştırdığını da vurgularlar.

Kaynak: .aysha.com.tr

Okunma: 486

Cüneyt Talha Demir

1990 Kahramanmaraş doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Malatya Darende'de tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Sağlık Bakanlığına bağlı Bursa,'da Hastanesinde Hekimlik görevine devam etmektedir. Sağlık alanında güncel yaklaşımları ve gelişmeleri ilgi ile takip ederek paylaşır. Beşiktaş taraftarı İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir