Kalbini Sev Kırmızı Giy‏

Türkiye’de her 2,5 dakikada bir kişi kalp ve damar hastalıkları nedeniyle yaşamını yitiriyor. Dünyada en ölümcül hastalıkların başında gelen kalp hastalıklarından korunmanız mümkün. Yaşamınızda yapacağınız ufak değişikliklerle; mesela dengeli beslenip, egzersiz yaparak veya sigara içmeyerek kalp ve damar hastalıkları riskini %80 oranında azaltabilirsiniz. Türk Kardiyoloji Derneği, Becel sponsorluğunda Türkiye’deki ölümlerin birinci sebebi olan kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla bir kampanya başlattı. ‘Kalbini Sev Kırmızı Giy’ kampanyasına siz de destek olabilir, kırmızı giyerek kalp hastalıklarına dikkat çekebilirsiniz. Bireysel anlamda hastalıklardan nasıl korunmanız gerektiği konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, kampanya kapsamında oluşturulan www.kalbinisevkirmizigiy.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Web sitesinde sağlıklı bir kalp için neler yapmanız gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgiler sizleri bekliyor. Aynı zamanda biyolojik yaşınıza kıyasla kalp yaşınızı öğrenmeniz de mümkün. Türk Kardiyoloji Derneği uzmanlarına kalbinizle ilgili merak ettikleriniz sorabilir, yanıtlarınızı kısa sürede alabilirsiniz.

Bu yazımızı okuyan 1.068. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir