Takipçi sayısıyla hesap ödenen restoran

İtalya’nın Milano kentindeki bir restoranda hesaplar takipçi sayısı ile ödeniyor. Instagram’da takipçi sayısına göre misafirlerine hesap götüren restoran, fenomenlere ücretsiz yemek ikram ediyor.

İtalyan’nın Milano kentindeki bir restoran görülmemiş bir uygulamaya imza atıyor. Restorana gelen sosyal medya fenomenleri bu restoranda ücretsiz yemek yiyor.

Yeni açılan This is Not a Sushibar adındaki restorana gelen kişilere sosyal medyadaki takipçi sayısına göre hesap yazılıyor. Restoranda Instagram kullanıcıları 5 kategoriye ayrılıyor.

İkram miktarı, takipçi sayısına göre belirleniyor

İlk sipariş verildikten sonra Instagram’da 1.000 takipçisi olana 1 porsiyon yemek ikram ediliyor. Bununla birlikte 5.000 takipçisi olan 2 porsiyon,10.000 takipçisi olana 4 porsiyon yemeği ücretsiz yiyebiliyor. 100.000 takipçisi olan ise hiç hesap ödemeden yemek yiyebiliyor. hesabı Twitter takipçisi üzerinden ödemek mümkün.

Fakat restoran sahibi bu uygulamadan faydalanmak isteyen sosyal medya fenomenlerine, restoranın içinde çekilmiş fotoğraflarını restoranın ismi ile hesaplarında paylaşmalarını istiyor.

This is not a Sushi Bar, özgün iç tasarımıyla da ilgi çekmeyi başarıyor.

Kaynak: gzt.com

Bu yazımızı okuyan 1.799. takipçimizsiniz.

Hamit Selimli

1995 Hatay Payas doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Hatay Dörtyol'da tamamladı. İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Amerika Dil eğitimi aldı ileri seviyede İngilizce bilmektedir. .Otomotiv, savunma, çelik ve maden sektörlerini yakında takip eder bu alanlardaki tecrübe ve gözlemlerini paylaşır. Hobileri arasında Tarih, Seyehat, Futbol ve Yüzme vardır. Kahve hayranı ve Galatasaray taraftarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.