‘İstanbul Gençlink’ Dergisi yayın hayatına başladı.

Daha öncede burada bahsettiğimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi gençlere yönelik yeni bir süreli yayınla bizlere merhaba dedi. Derginin adı ‘ İstanbul Gençlik Dergisi ‘ internet sitesine giriş yaparak dergiyi online olarak okuyabiliyorsunuz. Dergiyi okumak için burayı tıklayın. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi bünyesinin yeni süreli yayını İstanbul Gençlink, 24 Nisan 2009 günü Sütlüce Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Platformun 1.Yıl Gecesi programıyla yayın hayatına başladı.

İstanbul Gençlink ekibi kendisini şu sözlerle anlatıyor:

Kaleme can veren harfler yerinde duramadığında, etraflarında onları ölümsüzleştirecek kelimeler kuran cümlelere dönüşüvermek istemiş. İsteğini gerçekleştirecek sayfa arayışlarına başladığından bihabermiş o vakit.

Gel zaman git zaman 21. yüzyılın 2005’inde İstanbul’un tüm gençlerinin bir arada olmasını dileyen bir dilek tutulmuş. Bu dilek o kadar hafif ve içtenlikle dilenmiş ki bulutlara kadar yükselmeden yeryüzüne inmiş.

Hazerfan’ın kanatlarına takılıp gezmiş tüm sokakları caddeleri kampüsleri ve öğrenci olan olmayan tüm gençleri tek çatı altında toplayarak almış avuçlarına. Bu avuçlar hayallerle büyümüş, insanlarla yürümüş. Yeri gelmiş fısıldamış ümitleri yeri gelmiş bağırmış dilekleri… Bir sayfa bulabilmek için çıktığı bu yolculukta tam tamına 128 sayfayla geri dönmüş.

Gençleri bir arada tutan ve onları birbiri ile tanıştırma, kendilerini ürettiği icraatları doğrultusunda tanıtma amacında olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi desteği ile “İstanbul Gençlink” adında nihayetinde bir ürün çıkarabilmişler.

Tüm İstanbul’daki gençlerin söz sahibi olmasını hedeflediği rengârenk derginin ekibi altı aydan fazladır hem bir şeyler üretmek için ve ürettiklerini paylaşabilmenin heyecanı ile başlamışlar gönülden çalışmanın hâkimiyet sürdüğü bu sayfalar için. Çok değerli sanatçı ve gençleri ağırlamışlar birçoğundan da destek ve takdir almışlar. Güvenmişler güvendirmişler kalemin saflığına…

Bu deryada yola çıkan “İstanbul Gençlink”  ekibi sizlere yoğun çalışma ve amatör ruhla profesyonel hedefleri ilke edinen ilk sayımızı tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Masallar gerçeğe yakınlığından daha çok düşleri sahiplendiğinden bizim unutulmazlarımızdır. Masal gibi başlayan düşleri kaleme sahip çıkan sayfalara kavuşturmak en büyük gerçeğimiz yani geleceğimiz…

Dergiden temin edebilmek için irtibat:

0212 514 11 76  iletisim@istanbulgenclink.com

Online okuyabilmek için ise Web Sitesi: http://www.istanbulgenclink.com ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımızı okuyan 1.096. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir