İsrail’in Gazze Konulu Davos Cevabına Cevap

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Bakanlarım, Milletvekillerim ve Vatandaşlarım, Ülkemizin, atalarımızın ezelden beri savunduğu mazlum insanların, adalet ve hakkın korunması uğruna gerektiğinde kendilerini bile hiç çekinmeden feda etme duygusu hepimizin yüreğinde ve eylemlerindedir. Bu duygu kimimizde biraz daha fazla kimimizde biraz daha azdır. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Davos Zirvesinde ülkemizi ve bütün mazlumları temsilen onların haklarını savunmak ve mağduriyetlerini dile getirmek için bir açık oturum düzenlenmesini sağlamıştı. Açık oturum yöneticisi ve katılımcılarının Başbakanımızın konuşma hakkına müdahale etmesi sonrası gösterdiği tavır tüm dünyaya örnek olmuştu. Bu hareket sonrası zaten bozuk olması gereken İsrail’in imajı daha da yerin dibine girdi.

İsrail de cevap olarak Büyükelçimize kendi ülkelerinde çok büyük bir nezaketsizlik örneği göstererek kısa bir sandalyede oturma imkânı vermişlerdi.

Bununla da yetinmeyip önceden beri devam eden terörist eylemlere destek verip ülkemizde askerlerimizin şehit olmasına katkıda bulundu.

Son olarak ise dünya geneli yapılan bir organizasyona ülkemizin de büyük katkısı ve emeğiyle mazlum ve ihtiyaç sahibi Filistin halkına yardım ulaştırmak üzere yolan çıkan 6 gemiye ve Türkiyeli vatandaşlarımızın çok fazla olduğu Gazze gemisine operasyon düzenleyip vatandaşlarımızın ve diğer masumların hayatlarını kaybetmelerine ve yaralanmalarına sebep oldular. Bu hareketleri resmi kanaldan verilmesi gereken bir cevaptı onlar için, Uluslararası suların patronları olduklarını Ortadoğu’nun sahibi olduklarını ve onların izni ve isteği olmaksızın kimsenin yanlarındaki bir devlete bile yardım etmelerini hazmedemediler. Davos’taki hak ettikleri sözlere ve reste bile dayanamayıp bu tarz bir cevap verdiler.

Peki, bizim cevabımız ne olacak, bayrağımızın asılı olduğu gemiye girip masum vatandaşlarımızı ve diğer masumları katledip, şehit eden bu terör devletine cevabımız ne olacak.

Şahsi fikrim aynı yardım gemilerinin tekrar hazırlanması ve Başbakanımız, iktidar ve muhalefet milletvekilleri ile birlikte halkı ile helalleşip gemiye binip yarıda kalan yardımları Türkiye’nin komutasında ve diğer ülke liderleri ile birlikte yerlerine teslim edilmesi en güzel cevap olacaktır.

Mazlumların halkını ve ülkemizin onurunu koruma adına alınacak en güzel kararın, yardım gemilerinin yardımsever ülkelerin Başbakanları ve diğer katılımcıları ile yardımı yerine ulaştırma en güzel cevap olacaktır.

Sizler bu güzel yolda ilerlerseniz bizler de hem sözümüz hem de eylemlerimiz hem de çalışmalarımız ve dualarımız ile her daim yanınızda olacağız inşallah.

Şimdiden hem ülkemiz hem de dünya için hayırlı kararlar almanızı dileriz,

Selam ve Dua ile
e-Kalem.com

Bu yazımızı okuyan 988. takipçimizsiniz.

e-Kalem

Bilgisayar & Internet, Sinema, Din, Yaşam ve Gündemdeki konular hakkında kendi düşüncelerini yazmaya çalışmaktadır. GençYolcu.com'da ve e-Kalem.com'da yönetici ve editör olarak görev yapmaktadır. Değerli yorumlarınızı sayfaların alt kısmından bizlere ve tüm okuyucularımıza ulaştırdığınız için teşekkür ederiz.

3 thoughts on “İsrail’in Gazze Konulu Davos Cevabına Cevap

 • 02 Haziran 2010 tarihinde, saat 09:45
  Permalink

  gerçekten talha bey çok harika bir fikir bu fikrin başbakanımıza bakanlarımıza yetkili tüm merciye ulaşması gerekiyor. aslında bunun için ne gerekiyorsa yapılmalı yada hep beraber yapmalıyız.

 • 05 Haziran 2010 tarihinde, saat 23:56
  Permalink

  -Dünya gezegen’i,KÜRESEL OLİGARŞİK DİKTA’nın,güdümü altındadır…OLİGARKLAR’IN tümü bir birleri ile iş birliği içerisindedirler,konu:SOKAKTAKİ ADAM’ın,anlayabileceği kavramlar(!)ile açıklanamaz..!!! OLİGARK’lar,her türlü kılığa bürünür…KAOTİK ortam yaratmak yaşayış biçimleridir…Sen bana efe’len,halkın sana şaaakkk şaaakkk yapar,efendim bunlar anlaşmalı maç’lar(…)

 • 06 Haziran 2010 tarihinde, saat 10:04
  Permalink

  Peki Sokaklardaki(!!!) Hasan Amcalar, Oligark(!!!) Mahalle Muhtarları var diye. Kaotik(!!!) ortamlarda şak şak veya şaaak şaaak yapmasınlar da fosur fosur yerlerinde de oturmasınlar. Rusya Mahallesinin Sokakları karanlık, Aydınları(***) parlak olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir