İPhone’nu Unutun Yeni Bir Teknoloji ”iwatch”

Günümüz teknolojisine artık yeni bir teknoloji de dahil olmak üzere.Giyilebilir teknolojiler çok yakında hayatımıza katılacak gibi gözüküyor.Giyilebilir teknolojiler geleceğin trendi olacak gibi gözüküyor.Teknoloji devi markalarından Apple firması İphone’dan sonra en büyük hamlesi yeni ürünü akıllı saat  iwatch için baya iddalı.Peki nedir bu akıllı saat iwatch ? Ne zaman satışa sunulacak ?

Cookoo Watch ve Pebble gibi şirketler bugünden geliştirdikleri akıllı saatlerle kullanıcılarına bir saatin ötesinde yeni bir deneyim yaşatıyor.

Bu iki firma dışında akıllı saatle başka kimler ilgileniyor? İnternet devi Google’a yakın bir kaynağa göre şirket halihazırda bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Zaten akıllı gözlük ile giyilebilir teknoloji alanında radikal bir adım atan Google’ın böylesi bir kol saatini geliştirmesi duyanları pek de şaşırtmıyor.

Peki Apple akıllı kol saatin neresinde? Apple’dan bugüne dek akıllı saatlerle ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak şirketin aldığı bir takım patentlere bakıldığında Apple’ın akıllı saatlerde kullanması muhtemel bazı donanım ve teknolojilerin varlığından haberdar oluyoruz. Bunun dışında Apple’a yakın kaynaklar da şirketin akıllı saat işinden fazla geri duramayacağının altını çiziyor.

Apple’ın kol saati geliştirmesi durumunda ortaya nasıl bir şey çıkar? Kullanıcıların hayatını nasıl değiştirir?

Business Insider’ın haberine göre Apple’ın akıllı saatlerinin ismi kuvvetle muhtemel iWatch ismini taşıyacak. Bunun dışında gelişmiş özellikleri olduğu için standart bir saate göre güç sorunu yaşayacağından kablosuz şarj imkanı da bulunacak. Böylece kullanıcılar telefonlarının aksine saatlerini sık sık kollarından çıkarıp şarj etmek durumunda kalmayacak.

Bunun dışında akıllı saatiniz bedeninizi de yakından inceleyecek. Örneğin yürüme hızınızı kat ettiğiniz mesafeti, yaktığınız kaloriyi ve tansiyonunuzu size an ve an bildirebilecek.

NFC  teknolojisi sayesinde kredi kartı olmaksızın alışverişlerde ödeme yapabilmenize de imkan verecek olan iWatch ile film izleyip müzikdinleyebileceksiniz.

Son olarak Siri uygulamasının da iWatch’ta yer alacağını düşündüğümüzde sesli komutlarla saatimizi kullanabileceğiz.

Bu yazımızı okuyan 875. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir