İnSanat’tan 3.Kısa Film Günleri

Bursa İnSanat Kısa Film Günleri’nin üçüncüsü 28 – 30 Mayıs 2009 tarihleri arasında Pembe Çarşı’da düzenleniyor. Organizasyon sonunda izleyenlerin oylarıyla En Etkili Film seçilecek ve bir plaket sunulacak. Filmlerinin gösterilmesini isteyen kısa filmcilerin çalışmalarını 25 Mayıs’a kadar “İnSanat Derneği, Katlı Otopark Pasajı, Alt kat, No: 38, Osmangazi, Bursa” adresine, filmlerin bilgilerinin yer aldığı kısa özetiyle birlikte göndermeleri gerekiyor. Organizasyon hakkında ayrıntılı bilgiler www.atolye16mm.com sitesinden, 0224 2221112 veya 0532 3723418 no.lu telefonlardan öğrenilebilir.

İnSanat Derneği, 16mm Sinema Atölyesi olarak iki yıldır düzenlemeye gayret gösterdiğimiz “İnSanat Kısa Film Günleri”nin üçüncüsünü bu ay sonunda (28-30 Mayıs) yine Pembe Çarşı’da düzenlemek için kolları sıvadık. Bu yıl bize ÇGD (Çağdaş Gazeteciler Derneği) de eşlik edecek. Geleneksel hale gelen organizasyon sonunda izleyenlerin oylarıyla yine “En Etkili Film” seçilecek ve bir plaket sunulacak.

Bursa ve Bursa dışından kısa filmlerin yanı sıra belgesellere de yer verilecek etkinlikte söyleşiler de düzenlenecek ve bunun için sinemamzın ünlü yönetmen ve oyuncularıyla temasa geçilecek.

Tüm sanatseverlere açık olacak ve Pembe Çarşı’da yapılacak etkinlikte sinema severler filmleri ücretsiz izleyebilecek.

Bu etkinlikte filmlerinin gösterilmesini isteyen tüm kısa filmciler çalışmalarını 25 Mayıs’a kadar “İnSanat Derneği Katlı Otopark Pasajı (alt kat) No:38 Osmangazi Bursa” adresine, Filmlerin bilgilerinin yer aldığı kısa özetiyle birlikte göndermeleri gerekiyor.

Not: DVD’ye kayıtlı, kısa filmlerde süre 30 DK’dan, belgeselerde ise 60 DK’dan uzun olmamalı…

Kaynak: GençYolcuatolye16mmsadibey

Bu yazımızı okuyan 926. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.