İmzadan karakter okuma

‘İmza’ Bir kimsenin, bir yazının altına bu yazıyı yazdığını veya onayladığını belirtmek için, her zaman, aynı biçimde yazdığı ad ve işaret” olarak tanımlanır. ‘Elektronik imza’ ya da ‘Sayısal imza’, başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik veridir. Elektronik ortamlarda imza yerine kullanılabilen yasal kimlik doğrulama sistemidir. Ben imza atamıyorum diyenler için imza programı var burada ismini yazıyorsun ve çeşitli imzalar sunuyor imza sitesi için tıklayın. Ekşi sözlük’te imza için yazılanları görmek için tıklayın. Gazeterde yayınlanan Detaylı bilgileri görmek için tıklayın.

Grafoloji (yazı bilimi) Avrupa ve Amerika’da sıklıkla başvurulan bir ilim dalı. İstihbarat teşkilatları olayları çözümlemek, büyük şirketler eleman alımında isabetli karar vermek, eğitimciler öğrencilerini daha iyi tanıyabilmek için imza ve yazıdan karakter tahlili yapmaya sıkça başvuruyor. Türkiye’de çok fazla uygulama alanı bulunmayan bu dal, Adli Tıp Kurumu’nda genellikle sahtecilik olaylarını çözümlemede kullanılıyor. El yazısı veya imzaya bakarak kişinin ruh halini ve karakteristik özelliklerini tespit edebilmek mümkün. Peki sizin imzanız ne anlatıyor? İşte cevabı:

İmzadan karakter okuma ilminin temel taşları

– İmza uzun olursa kişi sabırlıdır.
– İmza kısa ise insan mantığını iyi kullanır.
– İmza keskin çizgiler içeriyorsa kişi keskin fikirli, esprili, keskin mantıklı ve dilini kılıç gibi kullanan ve dilinden çok çekecek bir insandır.
– İmza düzgünse insan düzgün karakterli, güvenilir, iyi ahlaklı, uyumludur.
– İmzada yuvarlaklık varsa kişide lider özellikleri vardır.
– İmzada 3 nokta varsa kişi keskin nişancı, avcılığa yatkın ve nüktecidir.
– İmzada geri dönüşler varsa kişinin hafızası kuvvetlidir.
– İmza sanatsal çizgiler içeriyorsa kişi güzel sanatlara yatkındır.
– İmza kısa ve üstünkörü ise kişi boş vermiştir.
– İmzanın başı büyük harf ve gösterişle başlıyorsa kişi özgüvenli, başlangıçta kendini iyi, karizmatik tanıtandır.
– İmzanın başı, ortası ve sonu büyükse başta, ortada ve sonda kendini iyi takdim eden ve iyi iş takibi olan birisidir.
– İmzanın sonu büyük harfle bitiyorsa başladığı işleri iyi bitiriyor demektir.
– İmzanın baş harfinden sonra gelen kısım ince ise kişi ince karakterli ve duygusal, kalınsa kişi kabadır ve duygusal değildir.
– İmzanın sonunda ileri veya yukarı doğru giden bir çizgi varsa kişinin hedefi büyüktür. Aşağı doğru çizgi varsa kişi içine kapalıdır. Karamsardır.
– İmza sağa yatıksa kişi sosyal, diplomat; geriye yatıksa anti sosyaldir.
– İmza uçuk kaçıksa insan uçuktur.
– İmzada 3-4 farklı karakter varsa kişi tiyatroya yatkındır.

Bu yazımızı okuyan 1.520. takipçimizsiniz.

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir