HSBC Fotoğraf Yarışması

Görmek; fark etmek ve anlamlandırmaktır. Bir şeyi görebilmek için ona iyice yakınlaşmak, hissetmek ve dokunmak gerekir. Bizler de; binlerce yıllık geçmişi olan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu coğrafyada, zamanın ve insanlığın süzgecinden geçerek bugüne gelen çok çeşitli hayatları, yapıları, toprağı ve yaşam biçimlerini görüyor, hissediyor ve onlara dokunuyoruz.

Peki tüm bu zenginliğin içinde sizin gözleriniz neyi fark ediyor, neye dokunuyor? Sizin zihninizde, bizi anlatan hangi anlar var? Belki üzerinden binlerce yaşamın akıp geçtiği mahallenizdeki bir köprü, babaannenizin yüzü, kapalı çarşıdaki kilimcinin kedisi, ya da göz alabildiğine uzanan mısır tarlaları… Yani aslında yalnızca gördüğünüz zaman dokunabileceğiniz bizi anlatan o an”lar. Bu defa o “an”lara objektifinizle dokunun ve gördüklerinizi bize anlatın.
Yarışmanın Adı :HSBC Fotoğraf Yarışması – Görmek Dokunmaktır
Yarışmanın Konusu :Görmek Dokunmaktır

Yarışmanın Amacı

Yarışmanın amacı, fotoğraf sanatını ve 35 yaş altı genç fotoğrafçıları desteklemek ve yerel kültürün önemini, dünyamıza kattığı zenginliği toplumun kültür ve sanat birikimine katkıda bulunarak vurgulamaktır.
Kategoriler

Yarışma portfolyo yarışmasıdır. Aynı konuda ya da teknikte çekilmiş siyah-beyaz ya da renkli olarak en az 10, en çok 15 fotoğraf ile katılım kabul edilir (Yarışma dijital manipülasyon yapılan fotograflara da açıktır).
Yarışma Sekretaryası

FOTOGRAFEVI

Adres: İstiklal Caddesi Tütüncü Çıkmazı No:4 Galatasaray-Beyoğlu-İSTANBUL
Tel : 0 212 249 02 02
Faks: 0212 244 40 75
Email: fotografevi@fotografevi.com
Seçici Kurul

Ara Güler ( Fotomuhabiri)
Prof. Sabit Kalfagil (Marmara Üniversitesi Fotograf Bölümü)
Kutup Dalgakıran ( Sabah Gazetesı Fotograf Editörü )
Cem Erciyes (Radikal Gazetesı Kültür Sanat Editörü)
Mehmet Günyeli (Fotograf Sanatçısı)
Zekai Demir (Diagonal Yöneticisi)
Hasan Şenyüksel (Fotografevi Yöneticisi)
Ömer Kayalıoğlu (HSBC Bank Kurumsal İletişim Grup Başkanı)
Doç.Dr. Leyla Neyzi (Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Kültürel Antropolog)
Yarışma Takvimi

Yarışmanın baslangıç tarihi   : 1 Şubat 2008
Son katılım tarihi  : 30 Mayıs 2008
1. Jüri değerlendirme & İlk 10 derecenin açıklanması  : 11 Haziran 2008
2. Jüri değerlendirme & Birincinin açıklanması  : 3 Eylül 2008
Sergi Açılışı / Ödül Töreni  : 13 Ekim 2008
Ödüller

Biriciye : 15.000 YTL 
İlk 10’a girenlere : 1.000’er YTL

Ödül kazanan yarışmacılara, HSBC Bank A.Ş. tarafından telefon veya elektronik posta yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Yarışma Şartnamesi ve Başvuru Formu

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 40

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir