Hidayet Türkoğlu’nun simitçi hikayesi

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yaptık, ve dünya ikincisi olduk. Ülkemizin başarılı basketbolcularından hidayet Türkoğulunu hepimiz biliriz şimdi sizlere gazete de okuduğum bir hikayesini paylaşmak istiyorum. Milli basketbolcu, eşiyle dolaşırken bir simitçi görür. Tezgahtaki 80 simidi alır. Çünkü… 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nı ‘Dünya İkincisi’ olarak kapayan Milli Takım’ın başarısında en önemli pay sahiplerinden biri olan Hidayet Türkoğlu’nun büyük sırrı, İstanbul turunda ortaya çıktı. Eşiyle birlikte Eminönü’nde dolaşan Hidayet bağıra bağıra simit satan bir çocuk görür. Gence yaklaşan Hido, simitin fiyatını ve tezgahta kaç simit olduğunu sorar.

TABLADA BENİM İSMİM YAZIYOR!

Çocuktan, “70-80 tane vardır herhalde” yanıtını alan Hido “Hepsini alsam ne kadar tutar” der. Çocuk, simitlerin 24 milyon olduğunu söyleyince Hidayet 30 milyon ödeyip tezgahtaki tüm simitleri alır.

Hidayet’in eşi Banu bu olaya hiçbir anlam veremez ve “Sen deli misin, neden yemediğimiz simitlerin parasını verdin?” diye sorar. Hido’nun “Simitçinin tablasının kenarındaki yazıyı gördün mü?” deyince Banu’nun merakı daha da artar. Hidayet, “Tablanın kenarında ‘Hidayet’ yazıyordu. O tezgah eskiden benimdi” deyince bir anda Banu’nun gözleri dolar.

TAM 20 YIL SONRA

Çocukluk yıllarında maddi olarak çok zor günler geçiren Hidayet Türkoğlu, simit satarak ailesine yardım ediyordu. Hido tam 20 yıl sonra eski tezgahıyla karşılaşmıştı. (Sabah)

Okunma: 1.067

Yavuz Karakuş

1979 İstanbul Üsküdar Doğumlu, O gün bu gündür İstanbul'da ikamet etmekte. İstanbul'da yaşayan değil ,İstanbul'u yaşayanlardan. Küçük yaştan itibaren aileden kaynaklı bir ticaret kervanının içinde büyüdü geleneklere uyarak ticareti devam ettirmekte. Gezmeyi, gezerek keşfetmeyi, spor yapmayı sever. Otomobil tutkunu. Otomotiv dünyasındaki tüm gelişmeleri takip eder ve paylaşır. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir