Haydi Genç Sultanlar Meksika’ya

Türkiye Bayan Voleybol Genç Milli Takımı Çek Cumhuriyetini 3-0 yenerek Meksika’da Düzenlenecek Dünya Şampiyonasına katılma hakkını elde etti. Danimarka, Finlandiya ve Çek Cumhuriyeti’nin katıldığı elemelerde tüm rakiplerini 3 – 0 gibi net bir skorla yenen Türkiye Bayan Voleybol Genç Milli Takımı, Meksika’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası Finalleri’ne adını yazdırmayı başardı. Elemelerin finalinde Çek Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelen Türkiye Bayan Voleybol Genç Milli Takımı karşılaşmanın ilk setini 25 – 15 kazandı. İkinci sete de hızlı başlayan Türkiye çekişmeli geçen seti, Asuman ve Polen’in etkili oyunu ile 25 – 22 önde bitirdi.

Karşılaşmanın üçüncü setine hızlı başlayan Çek Cumhuriyeti karşısında başa baş oyun sergileyen Türkiye Bayan Voleybol Genç Milli Takımı, bir ara 24 – 22 geriye düştüğü son seti 27 – 25 kazanmayı bildi. Karşılaşma boyunca Türkiye Bayan Voleybol Genç Milli Takımı’na destek veren çok sayıda taraftar, heyecanlı geçen 3’üncü setin sonlarına doğru desteğini arttırdı. Maç sayısının alınması ile birlikte heyecanlı bekleyiş yerini sevinç gösterisine bıraktı.

Meksika’da yapılacak Dünya Şampiyonası vizesini alan Türkiye Bayan Voleybol Genç Milli Takımı, maç bitiminde kolbastı oynayarak kutlama yaptı. Finallere gitme hakkını kaybeden Çek Cumhuriyeti Milli Takımı’nda ise hüzün vardı. Türkiye Milli Takımı’nın gösterdiği başarıda büyük katkısı bulunan Genç Voleybolcu Asuman Karakoyun, "Biz daha önce Dünya ikincisi olduk, bundan sonra hedefimiz Dünya Şampiyonu olmak" diye konuştu.

Milli Takım Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu, final için fiziksel eksiklikten kortuğunu belirterek "Tek korkum fiziğimizin yetmemesiydi, hazır değildik ama iyi takım olduğumuzu biliyorduk. Kazandığımız için mutluyuz" dedi.

Bu yazımızı okuyan 959. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir