Haydi Aşıya !!

Geçen yıla göre yüzde 30 civarında ucuzladığı belirtilen grip aşısı için uygun döneme girildiği bildirildi. Bursa Eczacı Odası Kıvanç Atmaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, grip aşılarının eczacılara ramazan içinde ulaştığını söyledi. Ramazan dolayısıyla aşılara ilginin olmadığını ifade eden Atmaca, havaların serinlediği bugünlerde aşı için uygun döneme girildiğini anlattı. Aşının yapılmasından belirli bir süre sonra korumanın başladığını dile getiren Atmaca, şunları kaydetti: ”Koruyucu etkisi bir hafta sonra başlıyor. Bu dönemde yaptırılırsa eylül ayı sonlarına doğru etkisi olacak. Geçen yıllarda ortaya çıkan bilinen tüm virüslere karşı etkili bir aşı. Özellikle geçtiğimiz yıl dünya genelinde korku yaratan domuz gribine karşı da etkili. Kışın ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı tedavi maliyetlerini düşürecek grip aşısı, vücudun derincini artırıyor.”

Atmaca, özellikle çocuklar, yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunanlara mutlaka grip aşısı yaptırılması gerektiğini belirterek, ”Bazı durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu aşıyı karşılıyor. Zaten fiyatında geçen yıla göre yaklaşık yüzde 30’luk bir düşüş oldu. Bu yıl aşı, 11-12 lira arasında bir fiyattan tüm eczanelerde yapılabiliyor” dedi.

” Ben geçen sene yaptırdım ve çok büyük faydasını gördüm. Bu senede yaptırmayı düşünüyorum. Unutmadan nasıl olsa aşı oldum bana birşey olmaz demeyin. Yinede tedbirlerinizi alın.”

Orhan DİNÇ

gencyolcu@hotmail.com.tr

Okunma: 479

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir