Güvenli MSN Kullanma Kılavuzu Buyrun!

Sevgili Gencyolcu severler bu günde sizlere Güvenli MSN kullanmak hakkında kısa ipuçları ve kısa bilgiler vermek istiyoruz.Günümüz teknolojisinde artık MSN de iletişim teknolojisi alanında  önemli bir yere sahip. Peki MSN Messenger’ımızı nasıl güvenli bir şekilde kullanacağız, işte sevgili gencyolcu severler sizlerle adım adım  nasıl güvenli kullanacağımız konusu nu işliyeceğiz;

1-Sizlere gelen mesajlarda, hiç bir banka veya resmi kuruluş, açılır pencere üzerinden veya e-posta ile sizden parola, hesap veya kredi kartı numaranızı ve bunun benzeri gizli bilgileri istemez bu nedenle bu konuda gelen mesajları hiç dikkate almayın.

2-Kullandığınız bilgisayarda veya başka bir diğer bilgisayarda, otomatik aç ve MSN parolamı hatırla seçeneğini kullanmayın.

3-Malinize gelen ek dosyları bir virüs programından tarama yapmadan kesin açmayın.

4-Maillerinizi okuduktan sonra programdan veya açılır pencereden çıkmayın, oturum kapat seçeneğini kullanarak oturumunuzu kapattıktan sonra çıkın.

5-Eğer mümkünse internet cafelerde özellikle güvenmediğiniz cafelerde aynı cafeden MSN oturumu mecbur kalmadıkça açmayın, şayet böyle durumunuz varsa da bazan şifrenizi değiştirin.

6-Sizlere gelen maillerde size bir link gelmiş ise gelen linki tıklamak yerine kopyala yöntemi ile başka bir browser ile (mozilla firefox gibi) açın.

7-Kredi kartı numaranızı ve bunun benzeri gizli bilgilerinizi MSN yolu ile nadirde olsa gönderimde bulunmayın.

8-Messenger listenize tanımadığınız bir kişi tarafından eklenmek için davetiye gelirse kabul etmeyin.

9-Hiç tanımadığınız bir kullanıcı tarafından size gelen ekrandaki iletileri açmayın.

10-Ve en önemlilerinden biri de Bilgisayarınızda mutlaka bir tane güncellenebilir virüs programı yüklü ve kurulu bir şekilde bulundurun.

Sizlere kısa da olsa öz bir şekilde en azından güvenli bir şekilde MSN kullanma konusunda yardımcı olabildiysek ne mutlu biz Gencyolcu severlere…

Bu yazımızı okuyan 1.086. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir