Günün Fotoğrafı – Rumeli Hisarından Boğaz

Gününüze güzellikler sunmak için oluşturduğumuz bölümümüzün bugünkü fotoğrafı gecenin sabaha yakın saatlerinde Rumeli hisarından boğaza karşı çekilen bir fotoğraf.
Gününüze güzellikler sunmak için oluşturduğumuz bölümümüzün bugünkü fotoğrafı gecenin sabaha yakın saatlerinde Rumeli hisarı kıyısından boğaza karşı çekilen bir fotoğraf.

Fotoğrafı farklı kılan yanı , pozlama tekniğinin kullanılmış olması.

Pozlama ,  diyaframdan geçen ışınların ne kadar süreyle sensörde kalacağı, yani fotoğraf çekmek için deklanşöre bastığımız anda ışığa duyarlı alanın ışığı aldığı süredir.

Bu süreyi makinenizin üzerindeki ayarlarla yapabileceğiniz gibi , fotoğraftaki gibi makinenizin ayarlarının yetersiz kaldığı durumlarda zamanlayıcılarla uzatabilirsiniz.
lllll

Rumeli Hisarından Boğaz

Fotoğraf :Orhan Dinç

Canon 6D

Sigma12-24mm

Odak uzunluğu : 12mm

F/16

Iso 100

Pozlama Süresi :224 sn.

Bu yazımızı okuyan 1.072. takipçimizsiniz.

Orhan Dinç

1979 Malatya Darende doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Uzun süredir Tekstil ve Perakende sektörün'de yönetici olarak görev yaptı. Profesyonel Freelance Fotoğrafçıdır, Çeşitli Dergi ve haber sitelerinde fotoğrafları yayınlanmakta, Yerel ve Uluslarası yarışmalarda ödül ve dereceleri bulunmaktadır. Hobileri, Fotoğraf, Sosyal Medya ve Seyehat'tir. Evli ve 3 Çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir