Gülben Ergen ile Röportaj

Gülben Ergen ile yapılan bir röportajı paylaşmak istedik ve hakkında geniş ve detaylı bilgi edinebileceğiniz linkler veriyorum. Gülben Ergen Resmi Web sitesi için burayı,  Facebook’taki grubu için burayı,  Öz Geçmiş için burayı,  Fanclub sitesi için burayı,  Şarkıları için burayı Şarkı sözleri için burayı tıklayın. Ünlü şarkıcı Gülben Ergen için yarın ki Anneler Günü çok özel; çünkü ikizleri dünyaya getirmek için artık gün sayıyor. Çocuk doğurmanın sanata ve starlığa engel olduğunu düşünenlere Gülben Ergen’in cevabı çok net: "Geldiğim yerin bir basamak üstü yok. Varsa da bana ağır gelir, ben taşıyamam. Çünkü gerçek bir yaşantım var benim. Atlas’ın annesi olmak kariyerlerin en büyüğüdür, hele üç çocuk annesi olabilmek lütuftur."

İkizlere hamilesiniz. Atlas’ın hamileliğiyle bu durumu karşılaştırdığınızda ne gibi değişiklikler var?

Duygusu, coşkusu, telaşı, heyecanı aynı ama fiziksel farklılıkları ve değişiklikleri oldukça fazla. Atlas’a hamileliğim gibi hareketli değilim. Dinlenme sürecim daha erken başladı, uçak, seyahat gibi planlarım olamadı, evimdeyim.

‘İkiz çocuğunuzun’ olacağını duyduğunuzda neler hissettiniz?

Ben anneliğimle alakalı sorulara cevap vermekte yetersiz kalıyorum. İçimi aktaramıyorum, az kalıyor her şey. Bu sorunuz da aynı şekilde. O kadar çok şeyi aynı anda hissedebileceğimi ben de bilmezdim. Şaşkınlık, şok, şükretme duygusu, ağlamak, gülmek, inanamamak, hepsi bir aradaydı…

Doğum süreci yaklaştıkça neler hissediyorsunuz? Ne tür kısıtlamalara gittiniz?

Çok heyecanlıyım ama çaktırmıyorum galiba. Çok güçlü ve ben hallederim gibi bir halim vardır benim. Tamam öyle ama şimdilerde şaşkın bir kuş gibiyim. Çok inançlı insanlar, sığındıkları ve içlerinde barındırdıkları gücün farkında olur. Ben de onlardanım, inanıyorum ve sığınıyorum.

Müzik yaşamınız, hedefleriniz için anne hele hele üç çocuk annesi olmanın bir engel teşkil edeceğini düşünüyor musunuz?

Geldiğim yerin bir basamak üstü yok. Varsa da bana ağır gelir ben taşıyamam. Çünkü gerçek bir yaşantım var benim. Atlas’ın annesi olmak kariyerlerin en büyüğüdür, hele üç çocuk annesi olabilmek lütuftur. Engel de ne demek? Sanat adına beni daha da köpürteceğini düşünüyorum. Yaşama sevincim her geçen gün daha da artıyor. Beş konser eksik olsun, uykusuzluk cabası olsun. Yeter ki anne sütü bol olsun diye bir şiir yazarmışım size burda…

Mustafa Erdoğan’ın ruh hali nasıl?

ustafa sağlam bir baba, babalığın yakıştığı içerikte.. Heyecanlı, çok heyecanlı.

Atlas ile nasıl bir ilişkiniz var? Sanatçılığınıza nasıl bakıyor, yeni albümünüz ile ilgili yorumu ne oldu?

Atlas sanatçı bir anne-babanın, sanatçı bir ailenin oğlu ve müzikle, dansla fazlasıyla iç içe. Kendi ışığı ve yorumu var bizden başka. Ne Gülben’in ne de Mustafa’nın oğlu. O bir başına Atlas. Öyle bir duruşu var. Ben ona çok güveniyorum, bunu hep söylüyorum. Çok sağlam bir ilişkimiz olduğunu hissediyorum. İşimle alakalı dışarıdan eve girdiğimde makyajım, saçım, giyimim her şeyim elbette ev halimden farklı oluyor ve o da o kadar farklı bir gülümsemeyle bu farkın farkında olduğunu gözleriyle hissettiriyor ki bana… Albümü eline ilk alanlardan olduğu için küçük beyin favorisi Çilekli…

Peki ikizler için şimdiden bir isim düşündünüz mü?

Düşünüyoruz ama daha erken diyoruz. Bakalım iki isim bulmak, hele de Atlas’tan sonra. Ama buluruz illa ki.

Yeni albümünüzün promosyon çalışmasıyla pek ilgilenemiyorsunuz sanırım. Satışlar nasıl gidiyor? Hayranlarınızdan ne tür tepkiler aldınız?

Uzun Yol Şarkıları albümüm piyasaya çıkmadan bir yazı yazmıştım internet siteme ve bu şarkıların bana ve benim görselime fazla ihtiyacı olmayacak göreceksiniz diye. Kendi kendilerine yetecekler ve ‘bu su hiç durmayacak’. Öyle de oldu. Tam istediğim eleştirileri duyuyorum. Kendi dinleyici kitleme yeni dinleyiciler kattığımı görüyorum. Satışı bilmem, onu plak firmam bilir, ben bana kattıklarını bilirim, çok memnunum…

Çocuklarınıza hayatla ilgili ne gibi tavsiyelerde bulunmayı düşünüyorsunuz?

Özgür bir yaşam seçmelerinde, yaşamda bireysel mücadelelerinde hem kişilikli, sevgi ve güven dolu yanlarında olduğumuzu hissettirmek.. Şükretmenin, paylaşmanın, yardım etmenin önemi, sabır..

Çocuklarınızın başlarına en çok nelerin gelmesinden korkarsınız?

Hayatta her insanın başına her şey gelebilir. Her anne evladının sırtını dualarıyla sıvazlar, yolunu gözler… Allah karşısına iyi niyetli insanlar çıkartsın. Büyük konuşmam bu sorunuza.

Atlas’ı büyütmek daha çok size mi düşüyor, yoksa yoğun iş temponuzdan dolayı dadıları mı daha çok ilgileniyor?

Yoğun iş temposu bekler, beklemezse vardır bir çözümü. Ama evlat beklemez. Çünkü yoktur bir çözümü. Sevgi, çok sevgi bu yaşlarda ekilen tohumlar kalbe, bilinçaltında öyle bir yer ediyor ki hayat boyu kendine güven duygusu gelişiyor çocukta. Dadılar değil de bir yardımcımız var. Bana yardım ediyor. Ben Atlas’ın annesiyim, tabii ki bana düşüyor en ağır ve en gerçek olan her şey. Oğlumla kendim ilgilenirim, yardımcımız da ana-oğul bize yardım eder sağolsun. Bana minnetle onunla da ilgilenmek düşer ayrıca. İnsanın evladına can-ı gönülden vakit ayırıp, bir gülücüğüne, bir bardak suyunu içebilmesine yardım eden her kim olursa olsun dünyaları vermek istiyor.

Bir röportajınızda eşinizle ilgili şöyle demiştiniz: Zevklerimiz ayrı, soframız ayrı, oylarımız bile ayrı… Peki neleriniz aynı? Biraz ortak yanlarınızdan bahseder misiniz?

Aykırılıklarımız, farklılıklarımız aynı, biz bu durumu seviyoruz galiba. Aşkın tarifi de böyle olsa gerek diye düşünüyorum. İnsan kendiyle aynı birisine âşık olmaz ki..

Basında tam ayrılık haberleriniz çıktığı bir süreçte, belki biraz daha sonra ikizlere hamile olduğunuz haberi geldi. Bu, bir yerlere mesajı mı?

O tarz haberler altı ayda bir çıkar ve kendiliğinden söner. Biz önemsemiyoruz artık. Mesaj olarak algılamadım, kaygılanmadığımdandır belki..

Son yıllarda oyuncular ve müzisyenler arasında bir anne olma isteği dikkat çekiyor. Halbuki eskiden vücudumun şekli bozulacak ve sanatımdan uzak kalacağım endişesi ile anneliğe pek sıcak bakmıyorlardı. Sanat dünyasında ne değişti de annelik kavramı önem kazandı?

Ben Gülben’im. Sanat dünyası adına bir genellemeye cevap veremem. Kaldı ki, annelik kavramının önem kazanmaya ihtiyacı olamaz da, o önemin ve değerin farkında olan olabilir ancak diye düşünüyorum.

Bir albümünüzün çıkışı da yine hamilelik dönemine rast gelmişti. O zaman albüm tanıtımlarına ve konserlere ara vermeden devam etmiştiniz. Şimdiki hamilelik de yine albüm dönemine rast geldi, aynı hareketliliğinizi sürdürebiliyor musunuz?

Hayır, 5. ay sonrasında dinlenmeye çekildim. İkiz hamilelikle tekiz hamilelik arasında bedensel olarak fazlasıyla fark var. Daha özenli, dikkatli olmak gerekiyor. Doktor kontrolleri ve uyarıları daha fazla. Söz dinliyorum. Bu şarkılar uzun yollarına bensiz de devam edebilir biliyorum…

İkiz bebekler doğunca evde erkek sayısı dörde çıkacak, şimdiden geleceği nasıl görüyorsunuz?

Çok eğlenceli geliyor bana, tek olmak da ayrıcalıklı bir durum olacak ve bu durumun keyfini çıkartmak istiyorum…

Röportaj: Tuna GÜREL

gencyolcular on Emailgencyolcular on Facebookgencyolcular on Googlegencyolcular on Instagramgencyolcular on Twittergencyolcular on Youtube
gencyolcular
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com
Okunma: 333

gencyolcular

Genç Yolcu 2005 yılında #BirlikteKeşfedelim sloganıyla Gezi • Kültür • Sanat alanında yayın hayatına başlamıştır. İletişim: bilgi@gencyolcu.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir