Guardian Okurları En Komik 50 Filmi Seçti

Dünyanin en komik filmi Life Of Brian

Dünyanin en komik filmi Life Of Brian
İngilterenin önemli gazetelerinden Guardian film blogunda gelmiş geçmiş en komik 50 filmi seçmiş.1. sırayı 1979 yapımı bir ingiliz klasiği olan ve hemen hemen bütün en iyi filmler listelerinde kendine yer bulan Life Of Brian almış.Film Hz.İsa’yla aynı gece doğan Brianın komik hikayesini anlatıyor.Roma istilasında olan Kudüste insanların akıl sağlığının ne durumda olduğunu görebileceğiniz çok eğlenceli bir film.Monty Pythonun diğer filmi olan Holy Grailde listede 8. sırada yerini buluyor.Life of brianla aynı tarzda olan film yine kahkahalara boğulmama sebep olmuştu.Genelde ingiliz filmlerine biraz torpil geçilmiş gibi olsada benim komedi zevkime gayet uyan bir liste diyebilirim.


Bu listede bir gün bizdende bir film olur mu bilemiyorum 🙂

1. Life of Brian
2. Airplane!
3. This Is Spinal Tap
4. Some Like It Hot
5. Withnail and I
6. Blazing Saddles
7. The Big Lebowski
8. Monty Python and the Holy Grail
9. Duck Soup
10. Young Frankenstein
11. The Producers
12. Shaun of the Dead
13. Groundhog Day
14. Dr Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
15. Planes, Trains and Automobiles
16. The Man with Two Brains
17. There’s Something About Mary
18. Annie Hall
19. Dumb and Dumber
20. Anchorman: the Legend of Ron Burgundy
21. Mr Hulot’s Holiday
22. Shrek
23. Best in Show
24. Kind Hearts and Coronets
25. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
26. The General
27. A Fish Called Wanda
28. Way Out West
29. The Odd Couple
30. The Ladykillers
31. The Blues Brothers
32. Arsenic and Old Lace
33. Bringing Up Baby
34. A Night at the Opera
35. Kingpin
36. The Naked Gun
37. It’s a Mad, Mad, Mad, Mad World
38. Raising Arizona
39. Team America: World Police
40. Trading Places
41. American Pie
42. Hot Fuzz
43. Love and Death
44. Meet the Fockers
45. Sleeper
46. South Park: Bigger, Longer and Uncut
47. Stir Crazy
48. The Music Box
49. Tootsie

 on Email on Facebook on Google on Instagram on Twitter on Youtube
Blogger, Sosyal Medya Uzmanı at Genç Yolcu
Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir.

Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.
Okunma: 61

Genç Yolcu 2006 yılında kurulmuştur. Sitemiz üyeleri tarafından yollanan günlük yaşama dair haberlerden oluşan, Gençlerin buluştuğu ve bilgilerini paylaştığı bir sitedir. Türkiye’de kurulan ilk çok yazarlı bloglardandır. Genç BilGe Dergisi tarafından yılın en iyi Gençlik Blog Sitesi olarak seçilmiştir. Millî ve manevi değerler ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirme, toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışma ve nitelikli gençleri bir araya getirerek ülkesine hizmet etme anlayışı ile yayın hayatına devam etmektedir. Genç Yolcu, tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek, genç girişimcilere ; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü sağlamaktadır. Gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden; geleneğine bağlı, geleceğe yön veren, genç ve şuurlu bakışı oluşturmaktır. Millî ve manevi değerlere bağlı, bu milleti esas alan; tarihini bilen, ilim ve proje sahibi, üretken, kültürlü, sahasının en iyisi, çağdaş bilim ve teknik bilgiye hâkim, kaliteli bir neslin yetişmesini ve bu neslin milletimizin ve insanlığın birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir