Gençler Artık Neden Anlaşılmıyor ?

Gençlerde en çok yaşanan sorunlar nelerdir acaba ? Büyüme döneminde gençler neden anlaşılmadığını düşünerek ailesi ile tartışmaya girerler.Prof.Dr.Nevzat Tarhan hayatımızda yaşadığımız sosyal bir yaraya parmak basıyor.

Prof.Dr.Nevzat Tarhan’nın  “Varmı Beni Anlamak İsteyen” adlı kitabı geçtiğimiz ay piyasaya çıktı.Gençlerin beklentileri, kavgaları öfkeleri ve isyanlarını ve pisikolojik nedenlerini ele alıyor.

Prof.Dr.Nevzat Tarhan Televizyon Kanallarından ÜlkeTv’de Pazartesi Akşamı saat 23:30 da , Gençler neden otoriteye karşı çıkarlar? Neden itaat etmezler? Suça bulaşma eğilimleri görülür? Uyuşturucunun pençesine hangi ihmaller sonucunda düşerler? Giderek arttığı görülen internet bağımlılığı gençlere ne gibi bedeller ödetir? Şiddet yaşanan aile ortamında yaşayan gençler ne gibi duygular yaşarlar? Antisosyal olan gençler hangi durumların sonucudur? İhnemimal ve istismara uğrayan gençlerin ruh durumları nasıldır? Çetelere nasıl bulaşırlar? Özgüveni olmayan gençlerin durumu nedir? Evden ve okuldan kaçmalar neden yaşanır? Aileden çok arkadaş gruplarına yönelmenin altında neler yatar? Özerk olmak için ne gibi davranışlar gösterirler? gibi konuları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Nevzat Tarhan değerlendiriyor.

Bu yazımızı okuyan 930. takipçimizsiniz.

Fatih Alan

1980 Konya doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Konya'da tamamladı. Amerika Kentucky Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü öğrencisi. Yurt içi ve yuırt dışında Yöneticilik, Mali İşler ve organizatör olarak farklı firmalarda görev aldı. Bursa'da Turizm sektöründe Otel'de Yönetici olarak görev yapmakta. Hobileri arasında Motorsiklet, Spor, Kişisel gelişim eğitimleri ve kitap okumak gelir. İngilizce ve Arapça bilmekte, Evli ve bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir